Wpis z mikrobloga

@fantomasas: Chyba jesteś bardzo emocjonalnie przywiązany do swoich racji, albo jesteś jeszcze bardzo młody. Jeśli oskarżasz Korwina to proszę napisz w dwóch zdaniach konkretnie o co chodzi. Chciałbym po prostu się dowiedzieć czy masz rację, ale niestety nie znam sprawy ukraińskiej i kompletnie nie rozumiem o co ci chodzi.

Czy ta ustawa, którą przytaczasz, z 2012 roku, która nadal obowiązuje, to jest ta ustawa o której mówił Korwin? Rozumiem, że nie. Więc wypadałoby podać jakieś informacje o tej nowej ustawie, która ostatecznie nie weszła, bo tego dotyczy cytat.
  • 2
@Jah00:

Jeśli oskarżasz Korwina to proszę napisz w dwóch zdaniach konkretnie o co chodzi.


Napisałem w dwóch pierwszych komentarzach.

Chciałbym po prostu się dowiedzieć czy masz rację, ale niestety nie znam sprawy ukraińskiej i kompletnie nie rozumiem o co ci chodzi.


Chodzi mi o to, że Korwin kłamie i uprawia – mimo wszystko, mam nadzieję, nieświadomie – moskiewską propagandę.

Czy ta ustawa, którą przytaczasz, z 2012 roku, która nadal obowiązuje, to
@Jah00: Przed 2012 rokiem obowiązywała ciągle „Ustawa Ukraińskiej SRR o językach w Ukraińskiej Socjalistycznej

Republice Sowieckiej”. Stanowiła, że:

językiem państwowym w Ukraińskiej SRR jest ukraiński, a rosyjski (obok ukraińskiego i innych) ma status „języka kontaktu międzynarodowościowego”, a „Ukraińska SRR zapewnia swobodne posługiwanie się rosyjskim jako językiem kontaktu międzynarodowościowego narodów Związku SRR”. Ustawa ta nie nadaje rosyjskiemu szczególnego statusu wśród „języków innych narodowości”, a na pracowników aparatu państwowego, partyjnego i innych organizacji