Wpis z mikrobloga

Znów moja kuchnia zamieni się w linię produkcyjną. Właśnie kurier przywiózł nową dostawę słodu, chmielu i innych dodatków. Już widzę jak w tym upale mój pasek będzie dogrzewał kuchnię warząc kolejną warkę... ^^


#piwowarstwo
  • 11
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: @Aviendha: w niedzielę uwarzyłem pierwszą warkę w życiu. Pale ale. Trochę za wysoką temperaturę otoczenia mam w pomieszczeniu z fermentatorem, ok. 25 stopni... z tego co wyczytałem, może się pojawić posmak gumy balonowej ;P raczej nie powinno być problemu z dofermentowaniem piwa przed butelkowaniem?
  • Odpowiedz
@kluen:

o Panie, pewnie US05? Te drożdże najlepiej pracują w 16-17st C (żeby podczas fermentacji było ok.19 w pojemniku). Raczej nie będzie guma balonowa, raczej w stronę rozpuszczalnik/flamaster. Z dofermentowaniem nie będzie problemu

Przy 25st C to do użytku nadają się drożdże z
  • Odpowiedz
@Oswiadzczam_ze_skonczylem_13_lat:

saison jest jednym z prostszych styli, bo można zrobić cokolwiek i będzie pasowało. Tu robotę robią drożdże, jak się nie przesadzi z chmielami i karmelowym - będzie gites. Pilzneński z małym dodatkiem monachijskiego, pszenicy i karmelowego będzie w porządku.

Belgi są bardzo wdzięczne do eksperymentów. Ja lubię stosować zasyp np. 100% pilzneński, tyle że gotuję 3-4h i to nadaje piwu ciekawy, słodko-cukrowy posmak. Do tego można użyć przypraw (pieprz,
  • Odpowiedz