Wpis z mikrobloga

Jesteśmy wspaniałym narodem! Mamy niesamowitą historię i mnóstwo powodów do dumy. Już większość z Was pewnie się skrzywiła po przeczytaniu tych dwóch zdań. Dlaczego? Bo programuje się nas na niechęć do polskości i wszelkich oznak patriotyzmu.

Ten temat przed chwilą nasunął mi się, gdy oglądałem pijanych brytoli na wykopie, poczytałem sobie komentarze gdzie ludzie słusznie zauważają, że u nas jednak nie ma takiego syfu itd. i dotarło do mnie, że gdzieś w podświadomości tkwi taka drzazga, jakiś przekaz podprogowy, że jesteśmy gorsi, że to co zachodnie zawsze lepsze. A guzik prawda!

To polscy ludzie rozpracowali enigmę a nie brytole, czy francuziki z Sorbony, po 120 latach niewoli zajadając cebulę byli szybsi niż naród, który nigdy w średniowiecznej i nowożytnej Europie nie był zniewolony, naród który skolonizował pół świata, my byliśmy szybsi! A od rozbiorów regularnie niszczyło się polską inteligencję. Polacy powstrzymali bolszewików bezpośrednio po odzyskaniu niepodległości, po latach bez własnego państwa. My przetrwaliśmy jako naród tyle zła przez tyle lat, zawsze między mlotem a kowadłem, między sierpem, młotem i sfastyką. Polacy pogonili [wymoderowane] pod Wiedniem! Polacy wymyślili znaczen Citroena (przekładnie o zazębieniu daszkowym, takt o się chyba nazywa) który pan Francuz "pożyczył". W porównaniu do wielu narodów nasza historia jest nieskazitelna i prawie nie ma w niej rzeczy, które wolelibyśmy przemilczeć! Jesteśmy zajebiści! Dać nam trochę wolności to zawsze przebijamy resztę, a jak jej nie mieliśmy to o nią walczyliśmy. Ale o tym się nie mówi, tylko o klęskach, zawsze o klęskach. Sukces i Polak? Nietaktem byłoby świetowanie

To tylko parę oklepanych tekstów, ale wystarczająco by przejść do przesłania: patriotyzm i polskość to rzeczy odrzucane przez nasze społeczeństwo. Obce media i słabe rządy karmią nas subtelną propagandą, mającą za zadanie skasować jakiekolwiek poczucie wspólnoty i jedności oraz skasować dumę, która nie jest czymś złym! Historia w szkołach jest w opłakanym stanie, podstawówka, gimnzjum i liceum jedzie się od Mezopotamii do maks 1918 roku, w mediach nie mamy kształtowanego modelu nowoczesnego patriotyzmu, a pod hasłem patriotyzm puszczają zamieszki z marszu niepodległości.

Patriotyzm jest czymś powszechnym w innych krajach. Włosi i Brytole bez problemu chodzą w koszulkach z flagami swoich państw, napisami Italia czy England, Amerykanie traktują swoją flagę jak świętość a u nas? Zobaczysz Polaka w koszulce z naszym godłem to patrzy się na niego jak na trędowatego. Ktoś kto wie trochę więcej o historii i chciałby jakoś świętować święta narodowe to FANATYK! Bo na politykę trzeba mieć wywalone a na polską historię tym bardziej. Efektem jest skasowanie w narodzie tej minimalnej dumy, jaką powinien naród mieć i pewności siebie.

I tu przejdę do polskiej reprezentacji #reprezentacja w piłkę nożną. Wielu zadaje sobie pytanie jakim cudem grupa tak dobrych piłkarzy może po zebraniu w kupę grać taki piach. To proste! Pewność siebie i koszulka z Orłem. Ci młodzi ludzie są z tego właśnie karmionego antypatriotyczną propagandą pokolenia, nie są tego świadomi ale mają w głowach olbrzymie BLOKADY PSYCHICZNE, które kasują im całkowicie PEWNOŚĆ SIEBIE, przez co nie mogą przejąć inicjatywy, boją się, bo przecież Polak ma grać słabo, bo jesteśmy tacy słabi i tacy winni. Każdy z tych piłkarzy w klubie otoczony jest ludźmi sukcesu, tworzą oni małą społeczność, której pewność siebie i wola walki jest na wysokim poziomie, więc grają tak jak trzeba - nie boją się odpowiedzialności za #!$%@? podanie czy strzał, bo wiedzą ile są warci. A grając w reprezentacji wychodzi na jaw to, że gdzieś w podświadomości siedzi zaprogramowana słabość, zaprogramowany strach i powtórze jeszcze raz brak pewności siebie. Bo zakładając koszulkę w polskich barwach czujemy, że robimy coś złego.

To jest ta #murzynskosc, o której Jego Ekscelencja RS mówił

tl;dr


#polandstrong #narod #przemyslenia #boldupy #polska #patriotyzm
  • 6
  • Odpowiedz
To polscy ludzie rozpracowali enigmę a nie brytole, czy francuziki z Sorbony, po 120 latach niewoli zajadając cebulę byli szybsi niż naród, który nigdy w średniowiecznej i nowożytnej Europie nie był zniewolony, naród który skolonizował pół świata, my byliśmy szybsi!


Jesteśmy wspaniałym narodem!


@polny_zwierz: Raczej Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski byli wspaniałymi kryptologami i matematykami. Podawanie sukcesu (przyznam, że wielkiego) kilku ludzi nie jest argumentem na „wspaniałość narodu“.

Ale
  • Odpowiedz