Wpis z mikrobloga

Witam, mam takie zapytanie a nie chcę od razu wrzucać nowego wykopu. Od kilku miesięcy mieszkam w Łodzi, obecnie przeprowadziłem się na inny pokój. Wcześniej mieszkałem z bardzo sympatycznym starszym Panem, który defacto jest osobą niepełnosprawną (amputowana połowa jednej nogi). Z racji że i mi się nie przelewa, przynajmniej jak na razie, a i on ma niską rentę inwalidzką (ok 500zł) to nie na wszystko może sobie pozwolić, musi bardzo oszczędzać i gdyby nie najem pokoju to nie miałby na rachunki i żywność. Bardzo szkoda mi tego człowieka, bo ile tylko mógł tyle mi pomagał, mimo iż znam go 3 miesiące bardzo się z nim zżyłem. Niestety Pan Zbyszek (bo tak ma na imię) ma starą, plastikową protezę, która nie pozwala mu wygodnie chodzić. I tutaj pytanie do wypoków, czy byłaby szansa zorganizować zbiórkę na nazwijmy to lepszą protezę?

Nie wiem jak się za to zabrać, a chciałbym mu jakoś pomóc, dlatego prośba do wypoków o porady, jak się za to zabrać. Ja nie chcę z tego ani złotówki, po prostu chcę mu pomóc w ramach wdzięczności. Od czego zacząć i jak to zrobić żeby "skarbówka" do dupy mi się nie dobrała za "zbiórkę pieniędzy" lub coś w tym stylu.

#pomoc #niepelnosprawni #bezinteresownapomoc #porada
  • 2
@bulwaa7: Nie wiem czy to dobry pomysł, ale może spróbować zrobić zbiórkę poprzez siepomaga.pl lub podobne platformy pomocy? Niestety, gdy samodzielnie zbierasz kasę na taki cel, ludzie często dopatrują się w takim działaniu oszustwa. Oczywiście taką akcję można uwiarygodnić, np zapraszając do współpracy lokalne media. I osobiście zacząłbym od tego. Spróbuj zainteresować tą sprawą lokalne portale internetowe, gazety. Ja coś to mogę pomóc Ci zredagować taką informację dla mediów.

Inna opcja