Wpis z mikrobloga

Co dalej przeczytać po "Etyce wolności", po "Dobrym złym liberalizmie", po "Anarchi..." Nozicka i po "Teorii sprawiedliwości" Rawlsa? Chodzi mi oczywiście o pozycje z zakresu szeroko pojętego libertarianizmu. Może by mi kto "kanon" podał i kolejnych kilka nazwisk, ale takich wiecie, żebym śmiecia nie kupował.

#ksiazki

#libertarianizm

#jkm
  • 18
@patatier: Nie, dopisuję do listy, dzięki.

W sumie mnie by się bardziej przydały książki z zakresu ekonomii jako takiej, podstaw ekonomii i teorii pieniądza na przykład. Ale dojdę i do nich, przypuszczam.
@fir3fly: O, to akurat mam w domu.

Na studiach kilka lat temu przerabiałem Lockea czy Kanta, więc w zasadzie jakieś tam podstawy mam (pojęcie prawa naturalnego na przykład), ale w sumie i tak jestem w lesie. Mam sporo do nadrobienia.

@Aleksander_Newski: Dopisuję.

@fredo: Dopisuję.

Dzięki.
@Hoob: Carl Menger – Zasady ekonomii

Co widać i czego nie widać - Frederic Bastiat

Demokracja bóg, który zawiódł - Hans Herman Hoppe

Ludzkie Działanie - Mises

Ekonomia wolnego rynku - 3 tomy - Rothbard

Konstytucja Wolności - Hayek

Wielka Deformacja - Stockman

Wszystkich nie czytałem ale to główne dzieła autorów. Klasyki. Niektóre świerzynki w polskim tłumaczeniu.
@Hoob: Franz Oppenheimer - The State

Książka obecnie jest w domenie publicznej, można ją pobrać za darmo z sieci. Imho - najważniejsza publikacja 20 wieku, jeżeli chodzi o filozofię polityczną
Książka obecnie jest w domenie publicznej, można ją pobrać za darmo z sieci.


@spluczka: a skąd ją można pobrać w jakimś używalnym formacie? Bo google zarówno z filetype:epub jak i z filetype:mobi zwraca 0 wyników.