Wpis z mikrobloga

Do jakiej czesci kraju warto jechac i czego mozna oczekiwac po szkole sredniej - jezykiem, prawem jazdy?


@PerWito: Najlatwiej prace znalezc chyba w Dublinie i okolicach, ale tez i zycie tamnajdrozsze. Zwlaszcza teraz, jak ceny nieruchomosci w Dublinie znowu strzelily w gore.

Bez jakiegokolwiek doswiadczenia? Nie wiem - kuchnia, jakies sklepy, magazyny....
@PerWito: W IT praca jest cały czas. Pozostałe branże: nie wiem. Popatrz na jobs.ie na przykład.. Generalnie bym celował w większe miasta.

BTW: Dublin jest okropny. Najwięcej pracy właśnie tam jest, ale samo miasto mnie odrzuca. Ja w Cork mieszkam.
@chilling: jakiego znowu pelnego zaangazowania no co za brednie kwadratowe, jakas automanipulacja

ludzie na swiecie oprocz pracy maja rodziny, zobowiazania, pasje pozapracowe, rozne organizmy, choroby, samopoczucie, psychike

do tego ta sama osoba ktore ma dobra wiedze moze zle trafic na pracodawce i jak jest slaba psychicznie to zgodzi sie jak typowy polak robic za poklepanie po ramieniu a jakis sredniak moze trafic na super fajna firme gdzie sa pienaidze atmosfera i
@chilling: sila i motywacja jest wtedy gdy nasze dzialania przynosza skutek jesli nie przynosza to zaczyna sie wachlowanie mozgu

1. a moze przyniesie kiedys skutek

2. a moze nie przyniesie i czas pivotowac

3. a moze nic nie wiem co bedzie

i tak sie mozna batozyc
@chilling: Początki są trudne, ale w końcu znajdziesz pracę, nawiążesz nowe znajomości i będzie zajebiście. Ja mam tak samo, wyjechałam do Szkocji na początku grudnia zeszłego roku (zaraz po moich dwudziestych urodzinach), miałam niby uzbierać sobie hajs na studia, a tymczasem zostałam z dwustoma funtami w kieszeni, za parę dni przeprowadzam się do kolejnego miasta po raz czwarty w ciągu ostatniego pół roku ale właściwie się nie martwię bo wychodzę z