Wpis z mikrobloga

Witam, przed wyjazdem do Londynu ( Lądka Zdrój ) zastanawiam się nad założeniem konta tu w kraju na które będę przelewał środki zarobione za granicą, zastanawia mnie to czy założyć konto złotówkowe w którym bank samodzielnie zamienia funty na zł czy też konto walutowe i samodzielnie, poprzez np. kantor wymieniać walutę, jakie są wasze rady? Czy też może nie zakładać tu konta tylko wszystko trzymać w UK?

#emigrujzwykopem #banki #pieniadze #pracazagranica
  • 10
  • Odpowiedz
@villain: aktualny plan zakłada że będę często odwiedzał rodzinne kąty a gdy już odłożę małe co nieco to wrócę i wydam te pieniądze na coś sensownego, być może własna działalność;)

@phosphor-bronze: Z jakiego banku przesyłasz tam środki ? Polskiego czy Brytyjskiego?
  • Odpowiedz
@Toczen: Niestety konta walutowe nie posiadają oprocentowań i środki utrzymywane na nich nie wzrosną czyli muszę również założyć konto złotówkowe na które będę przelewać z walutowego, tak? Trochę to wszystko pogmatwane, byłem w 3 bankach, rozmawiałem z pracownikami, czytam sporo w internecie a nadal nie potrafię się odnaleźć w tym.
  • Odpowiedz
@adikowal95: to nie tak ;)

Kantor Walutowy Alior Banku - to jest jest jednocześnie konto internetowe walutowe i kantor do wymiany waluty.

Zdecydowanie najwygodniejsza i jedna z najtańszych opcji na rynku.

Nie ma kosztów utrzymania konta ani karty.
  • Odpowiedz
Kursy walut w tym Kantorze porównywalne są z przelicznikami w zwykłych kantorach? Czy bardziej z tymi bankowymi które są na naszą niekorzyść? Jedyny szkopuł tego konta walutowego to koszt 5 zł przy wypłacie z konta będąc poza krajem.
  • Odpowiedz