Wpis z mikrobloga

Cześć Mirkowie i Mirabelki. Wołam tu Was z prośbą o poradę.

Jutro będę zamawiał swój pierwszy w życiu tablet graficzny (tak naprawdę to drugi, bo pierwszy to dostałem jakieś 15 lat temu od wuja, świetnej firmy NoName i nie umiałem jeszcze się tym posługiwać).

Jako że nie jestem za bardzo rozeznany na rynku deseczek rysunkowych chciałem się upewnić, czy to będzie odpowiedni wybór na pierwszy raz. Wacom Intuos M

Używany będzie przedewszystkim do Sculptingu w blenderze, retuszu zdjęć w Photoshopie i w tymże rysowania tekstur, doskokowo będę ćwiczył też DigitalPainting, (choć tak między nami, ręki do rysunku, to ja nie mam...)

Zastanawiam się głównie nad stosunkiem cena/rozmiar tego urządzenia. Wersja S jest o połowę tańsza, ale kurcze, boję się, że to mogłoby być za małe i na dłuższą metę niewygodne... Ktoś z Was może korzysta z takowego? Jak to się sprawdza?

A może moglibyście polecić jakiegoś innego producenta?

themindcrusherHS - Cześć Mirkowie i Mirabelki. Wołam tu Was z prośbą o poradę. 

Jutr...

źródło: comment_5i1WV3EBjlwqu460Jet3fJPTlYK5CW7N.jpg

Pobierz
  • 20
@Mglisty: A powiedz mi proszę, jak wygląda sytuacja z awaryjnością tych urządzeń? Warto szukać używanego egzemplarza, powiedzmy na allegro, czy jest duże prawdopodobieństwo, że na takiej sztuce będę rysował kółko, a na ekranie pojawi się trójkąt?
@themindcrusherHS: Miałem jakiś czas temu jeszcze Bamboo a6 - mały, ale spoko, przyzwyczaiłem się. Teraz korzystam z tego, który wrzuciłeś, czyli Intuosa, w rozmiarze L. Wacom to solidna firma, z poprzednim tabletem (de facto tanim i prostym) nie miałem problemów, z tym obecnym na razie również nie mam żadnych. Więc myślę, że śmiało możesz kupić coś używanego, pod warunkiem, że poprzedni właściciel nie używał tabletu jako tacę na posiłki ( ͡
@Majku_: Ok, znalazłem aukcję za 1200zł. Gość twierdzi, że urządzenie używane 2h i zdecydował się kupić większy jednak. Pytanie teraz, czy 150zł powinno decydować o podjęciu ryzyka (a nuż gość faktycznie sobie na nim kawkę trzymał) i zakupie urzadzenia używanego, czy lepiej będzie tutaj dopłacić i kupić zupełnie nowy egzemplarz u producenta?

No i jeszcze jedno pytanko. Co sądzicie o serii Pen&Touch? Rozmiar M znalazłem za c.a. 800zł ale dane techniczne
@themindcrusherHS: Ja mam Intuos Pro rozmiaru M. Przy monitorze 22" jest idealny. Nawet ciut za duży.

Miałem przyjemność ze starym Bamboo S i różnica jest nieporównywalna. Tak samo nowy Inruos Pro do Intuosa 4- też miałem chwile z tym modelem i widać różnicę.

Mam go od marca. Jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o DP to sam mistrzem rysunku nie jestem, a sobie radzę.Do grafiki komputerowej nie trzeba być Beksińskim (tutaj mogą
@themindcrusherHS: sprawdzałem na 32" i było ok. Niestety nie wiem jak z większymi. :(

Ewentualnie możesz zaznaczyć obszar na którym pracujesz. Korzystasz zawsze z całego monitora?

Nie wiem skąd jesteś ale tam gdzie kupowałem jest możliwość przetestowania. Może coś by ci to dało, chociaż tak na szybko to tak trochę słabo..
@Traviu: Jestem z Gliwic, ale będę zamawiał online, bo nie znalazłem tu żadnego sklepu z takim sprzętem. Myśle, że będzie spoko, jak 42" będzie za dużo, to mam jeszcze ekran 18.4" z laptopa, do którego de facto mam podłączony TV.

Tak, zwykle korzystam z całej przestrzeni roboczej, bo tego miejsca zawsze brakuje. ;)

Będę kupował w sklepie internetowym Wacoma, na kumpla z legitymacją studencką, więc na zniżkę się załapię. :)

Co