Wpis z mikrobloga

Najprawdopodobniej wybiorę się na geologię na UW. Progi raczej zmaleją a na zeszłorocznych bym się dostał. Drugą opcją, która coraz bardziej mnie odstrasza jest leśnictwo lub technologia drewna na SGGW. Co o tym sądzicie? Rzeczywiście tak trudno się utrzymać na geologii?

#geologia #studia #matura
  • 19
  • Odpowiedz
@Brel: w sektorze naftowym mnóstwo, tylko że zagranico. u nas nawet nie ma co próbować. PGNIG sypie się, Orlen to inna broszka. generalnie ciężko. jest w sumie jeszcze geologia inzynierska i tu się cos znajdzie ale malo jest porządnych firm, i w sumie jak się nie ma zamówien od wielkich firm to zima to martwy okres. jeszcze geologia złożowa w kopalniach ale tam już musisz mieć wujków co cię wkręcą,
  • Odpowiedz
@mirkobiniu: Geologia - największe chlejusy na kampusie Ochota

Leśnictwo - największe chlejusy na kampusie SGGW

Czy trudno się utrzymać? Na 230 przyjętych na magisterkę zawsze zostaje 90-100 osób. Pytanie tylko czy zdobywają pracę w zawodzie. Jeśli będziesz jechał tylko na trójkach i warunkach to a) faktycznie będziesz umiał "tylko stratygrafię", jak to ujął przedmówca b) nie dostaniesz się na inżynierskie (czyli 100 razy trudniej o pracę). Trzeba też wspomnieć, że
  • Odpowiedz
@Brel: Na uw na pierwszym roku jeszcze parę lat temu najtrudniejsza była chemia, teraz to nie wiem. Bardzo ciężko nie jest, czasami trzeba jednak się mocniej przyłożyć. Jak cię interesuje geologia podstawowa to jest to najlepsze miejsce w kraju. Pracy oczywiście nie ma, no chyba że po inż w budownictwie bo teraz chyba otworzyli taki kierunek ale to trzeba już podczas studiów się kręcić za robotą. No i nie każdego
  • Odpowiedz
@Dect: Dzięki. Mimo wszystko chyba się jednak wybiorę. Nie widzę alternatyw, zarządzanie i inne ekonomie odpadają bo mnie to nie rajcuje. Teraz tylko głosować na Korwę i praca będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Brel: Haha, to mnie rozbawiłeś

Przyjdzie Krul to właśnie może się coś zacznie porządkować w KGHM i PGNiG i dopiero będą cięcia kadrowe

Krótka piłka - po geologii praca jest, tyle że zagranico, po leśnictwie jest w kraju ale gorzej płatna. Na upartego ("chcącemu nie dzieje się krzywda" XD) i po geologii znajdziesz w kraju i po leśnictwie dobrze płatną. Wszystko zależy od tego czy jesteś dobry I CZY CIĘ
  • Odpowiedz
@Brel:

Jeśli Geologia to tylko na AGH (mimo wielu wad które posiada). No chyba że chcesz być urzędasem po UW bez wiedzy praktycznej z wyuczonymi formułkami w głowie.

PS

  • Odpowiedz
@Brel: Jestem na Geologii na UAM w Poznaniu i nie narzekam. Kadra świetna, ćwiczenia terenowe też fajne. Jeśli drugi raz bym miał wybierać to też wybrałbym geologie. Na pierwszym roku wcale nie jest ciężko, same podstawy. Fakt, że jesli Cię to nie interesuje to nie ma ci się męczyć. Od tego roku na UAM wprowadzili Geologię inżynierską.
  • Odpowiedz
@Maciusia: ja byłem na Górnictwie i Geologii na AGH w krakowie. nie wiem jak to jest na UW, ale zawsze co słyszałem o geologach to że stratygrafię polski mają w małym palcu, jak ludzie z agiehu idą pracować w sektor naftowy to aż nie wiedzą co sie dzieje jak tamci sypią o antyklinoriach czy warstwach godulskich :P
  • Odpowiedz
@Maciusia: w sumie było fajnie, ale jeśli naprawde kręci Cię geologia to spoko. trochę poziom nauczania siadł bo na ćwiczenia wysyłają doktorantów, i niektórzy są #!$%@? i czepiają się. brakuje już tych fajnych starych profesorów. jedyne na plus to są praktyki letnie w górach nad morzem na 1 roku, i praktyki kartograficzne na 2 roku w polsce i za granicą. plus miasteczko studenckie, kraków i ogólnie fajnie jest.
  • Odpowiedz