Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki które mają coś do czynienia z jubilerstwem i kamieniami szlachetnymi: mam pytanie. W ogóle się na tym nie znam, a muszę sprzedać to i owo. Pytanie co następuje: ile mniej więcej kosztuje diament i rubin wielkości główki od szpilki? Nie znam się na karatach a w googlach nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Dzięki za odpowiedzi.

#rubiny #diamenty #kamienieszlachetne #kamienie #jubilerstwo #jubiler #piniondz #brakkasy
  • 8
Wszystkie są w najmniejszej skali, tzn chyba 0,03 do 0,07 ct. Powiedzmy że średniej jakości bo absolutnie nie znam sie na tym, ale są bardzo przejrzyste. To że są wtopione w biżuterię (złoto) też obniża cenę?
@Plrin: Na tak malym kamieniu nie bedziesz za bardzo w stanie sama okreslic koloru i czystosci. Mozesz sprobowac sie bardzo dobrze przyjrzec i zobaczyc czy nie ma np. rysy. Mozesz tez uzyc lupy do tego. Jezeli nie ma rysy to dobry znak. Co do ceny samego kamienia to nie mam pojecia. Ale mozesz popatrzec po stronkach i poszukac podobnych pierscionkow i zobaczyc za ile ida. Moze uda Ci sie sprzedac caly