Wpis z mikrobloga

@zle_sny_rabina: Przepisałem z opakowania, specjalnie dla Ciebie koleżanko. Skład dla saszetki z jedzeniem o smaku "Cielęcina z wątróbką i zielonym groszkiem" - Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego: cielęcina 4%, wątróbka 4%, warzywa (zielony groszek 4%), zboża, substancje mineralne, cukry.

Składniki analityczne: 82% wilgotność, białko surowe 8%, tłuszcz 4,5%, popiół surowy 2,5%, włókno 0,7%.

I są jeszcze Dodatki, gdzie są wypisane witaminy D3, E, jodki potasu i takie tam, nie chciało mi
@KubKa: To jest normalne przecież w karmach marketowych, że mięsa właściwego nie jest dużo. Jak chcesz dla kota karmę wysokiej jakości i bardzo mięsną to polecam w takim razie Carny z Animondy, ale kosztuje bodajże 6 złotych za puszkę i do kupienia jest tylko w sklepach zoologicznych lub online.
@KubKa: mi się wydaje, że właśnie nie, składy są podawane od największej ilości jakiegoś składnika do najmniejszej. A więc mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego jest najwięcej, ale w tym jakby wydzielić jest 4% cielęciny i kolejne 4% wątróbki. Jaśnie pan kotek nie je czystego mięśnia, bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. Potem masz ogólnie warzywa i dopiero potem zboża. Na tej zasadzie można piać, że przecież 82% to woda.

Moje pożerają
@KubKa: jasne, jednak widzę jak się mają moje koty i nie zamierzam na siłę zmieniać ich nawyków, które są dla mnie wygodne. Pierwszy kot jadł serca i śledziony, za żadne skarby bym do tego nie wróciła. Jak kto chce to może karmić kota samą polędwiczką bez błon, a ja zostanę przy saszetkach, które lubią.
@Asgareth: nie wiem co zjedzą Twoje koty. ja swoich nie rozpuszczam. i karmy z polepszaczami smaku daję tylko okazjonalnie jak jest dzień dobroci dla zwierząt. i nie rozpatruj kosztu karmy per kg, bo suchej karmy daje się o wiele mniej. tej dobrej jeszcze mniej. nie trzeba rozciągać kotu żołądka żeby chodził ciągle głodny
@KubKa: przecież ja ciągle piszę o mokrych, czytaj ze zrozumieniem. Z suchych mają Joserę i TotW, wiadomo że kg wysuszonego mięsa ma dużo większą objętość, niż świeżego.