Wpis z mikrobloga

Ostatnio wzielo mnie na takie przemyslenie skoro konserwtywni-liberalowie od KNPe sa konserwatystami spolecznymi, a liberalami gospodarczymi to czemu maka w programie legalizacje marihuany? Przeciez to nie ma wiele z konserwatyzmem spolecznym, to nie sa konserwatysci. To jakis sposob na mobilizacje swojego elektoratu?

#knp #jkm #korwin #bekaztowarzyszy

  • 26
  • Odpowiedz
@Jariii: Moim zdaniem ten konserwatyzm w wydaniu KNP jest bardziej wolnościowy, każdy jest za siebie odpowiedzialny, jest istotą rozumną i potrafi wybrać co dla niego lepsze. A powiedz mi czemu jesteś przeciwny?
  • Odpowiedz
@Jariii:

Konserwatyzm polega na nie wtracaniu sie, co kto je, pije, czy pali jak to drzewiej bywalo. Totalitarna kontrola takich aspektow zycia ludzi to dosc mlody wynalazek. Konserwatysci chca to zlikwidowac i przywrocic normalna, tradycyjna sytuacje. A normalna, tradycyjna sytuacja, to wiezi rodzinne, przyjacielskie, spoleczne, gdzie ludzie w roznym stopniu moga probowac oczywiscie wplywac na innych ludzi, ale zakazac/nakazac spozywania czegokolwiek pelnoletniemu/zdrowemu umyslowo czlowiekowi oczywiscie nie wolno.
  • Odpowiedz
@Tremade: No wlasnie nie jest to kwestia ekonomiczna, ale raczej spoleczna, chociaz mozna uznac, ze jest to rowniez kwestia ekonomiczna nalogowi palacze moga obciaz system.

@Vlodi: Co to za konserwtyzm, ktory zakazuje aborcji, odbiera prawa wyborcze kobietom a pozwala na palenie? Coz przeciwny jestem legalizacji nikt mi nie wmowi, ze marihuana nie jest szkodliwa, jednakze dopuszczam mozliwosc depenaalizacji.

@Velati: Taa chcacemu. Rozumiem, ze popierasz w ten sposob Marsze Rownosci.
  • Odpowiedz
@wolnosc_kocham_i_miluje: Ciekawe ale odbieranie praw wyborczych jakims grupom spolecznym to tez jest nie wtracanie sie w spoleczenstwo? Rozumiem, ze akceptujesz rowniez legalizacje twardych narkotykow? W ramach tego nie wtracania sie? Takie Owsiakowe robta co chceta.
  • Odpowiedz
@Jariii: po pierwsze zadne odbieranie praw wyborczych kobietom, tylko odbieranie praw wszystkim (a wlasciwie brak przyznawanie tego prawa, bo ogolny brak wyborow) ale to akurat nie dotyczy konserwatyzmu tylko ustroju demokratycznego

zakazuje aborcji bo chroni prawa do zycia czlowieka nienarodzonego, tak samo jak czlowieka narodzonego

zauwaz roznice w chronieniu przed soba samym (palenie) a kims innym
  • Odpowiedz
Ciekawe ale odbieranie praw wyborczych jakims grupom spolecznym to tez jest nie wtracanie sie w spoleczenstwo?


@Jariii:

To zupelnie inna sprawa, ktora nie jest w programie KNP i to temat na inna dyskusje.

Rozumiem, ze akceptujesz rowniez legalizacje twardych narkotykow? W ramach tego nie wtracania sie?


@Jariii:

Tak. Ale nie tyle legalizacje (czyli pozwalanie), tylko zlikwidowanie jakichkolwiek zakazow. Co w tym dziwnego? Czy jesli teraz nawpieprzasz sie np. pasty do
  • Odpowiedz
@albatros777: Taa wiem ale lubie sobie poheheszkowac z KNPe, pomijajac, ze pomysl jest idiotyczny. Polecam teorie malych tlumow, matematycy wyjasnili to juz w XIX w. I udowodnili, ze demokracja rzadzi sie sama. A demagogie, ze glos zula a glos profesora sa rownorzedne mozna wlozyc miedzy bajki.

" prawa do zycia czlowieka nienarodzonego," - Idac tym tokiem rozumowania rozumiem, ze liberalowie zakaza rowniez antykoncepcji? No bo przeciez zycie potencjalne... A co z
  • Odpowiedz
@Jariii: "prawa do zycia czlowieka nienarodzonego," - Idac tym tokiem rozumowania rozumiem, ze liberalowie zakaza rowniez antykoncepcji? No bo przeciez zycie potencjalne"

potencjalne a rzeczywiste to spora roznica

"Poza tym ludzie przez cala historie potrafili wykonac aborcje i ja stosowali"

ludzie przez cala historie dokonywali pogromow, palili za odmienne poglady, mordowali bezkarnie, pakowali dzieci do pieca na trzy 'zdrowaski' i wyczniali rozne cuda

nie o to idzie w konserwatyzmie zeby wszystkie
  • Odpowiedz
@Jozio0506: Nie zrobilem wpisu aby anihilowac ale dwoch kolegow sami sie narazaja. A mnie to faktycznie interesuje. Zainteresowal mnie kolega co twierdzi, ze KNPe inaczej interpretuje konserwatyzm.
  • Odpowiedz
@Jariii: marihuana czy inne narkotyki są nielegalne stosunkowo od niedawna - nie rozumiem jak chęć przywrócenia normalności - tj. że nie urzędnik decyduje co będziesz sobie spożywał była sprzeczna z konserwatyzmem. Partie, które chcą utrzymać status quo, to partie faszystowskie, nie mają nic wspólnego z konserwatyzmem.
  • Odpowiedz