Wpis z mikrobloga

Dlaczego rządy państw, które narzekają na imigrantów (innych narodowości niż ciapaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)) nie wprowadzą zakazów lub dużych ograniczeń dla osób bez wyższego wykształcenia? Nie dość, że zatrzyma to falę "januszy", to nie zablokuje napływu ludzi wartościowych, np. z punktu widzenia gospodarki danego kraju. Czy może istnieje jakieś prawo międzynarodowe, które zabrania takiej selekcji?

#pytanie #kiciochpyta #emigracja
  • 18
Byle Hindus przebija cie wyksztalceniem


@daf38: Pracowales kiedys z takim wyksztalconym hindusem? I nie mowie tu o ludziach takich jak Sundar Pichai, tylko o zdecydowanej wiekszosci hindusow po studiach, zwlaszcza technicznych.
@msq: ja tak. I powiem że wiele zależy od uczelni. W Indiach panuje uczelniana patologia na uczelniach prywatnych. Żeby je skończyć nie potrzeba nic umieć.
@animuss: polska polibuda budowlanka, reszta jest milczeniem

jak mozna miec problem z polskimi studiami to ja naprawnie nie wiem

kilka terminow, potem powtarzanie przedmiotu, wszystko dosc latwe, mozna sie pytac, przedterminy, ksiazki, skrypty lepsze niz w sreniej streszczenia lektur, wiekszosc nie wymaga nic do zaliczenia wiecej jak wyklady

naprawde trzeba zdrowo nie chciec dostac dyplomu polskiej uczelni, moge zrozumiec tylko chorych umyslowo, pracujacych na 2 etatach, mega leniwych i tych co
@bazingaxl: czyli błąd. Proste studia ale za granicą niekoniecznie poważane. Każdy chce niewiadomo co, ale nie rozumie że dyplom uczelni która nic nie uczy to jest jak nic a nic.
@animuss: a co jest powazane na zachodzie

i co jest trudne w polsce ?

znam tylko jedne trudne studia

w zyciu studiowalem i pykalem w dziurke rozne studentki i naprawde uwazam ze wiekszy stres i wiecej pracy wlozylem w mature niz w studia
ja tak. I powiem że wiele zależy od uczelni. W Indiach panuje uczelniana patologia na uczelniach prywatnych. Żeby je skończyć nie potrzeba nic umieć.


@animuss: To nawet nie o to chodzi ze pora czesc z nich nic nei umie. Nie wiem jak oni ich tam ucza ale tych po poznalem i z ktorymi cos musialem robic laczyla jedna, dziwna cecha: jakakolwiek proba wyjscia poza schemat i poza ich wiedzowe comfort zone