Wpis z mikrobloga

@Arturrow: Wydaje Ci się że jest mniejsze, bo Azjaci wysyłają typ sposobem dopiero od kilku miesięcy. Gdy pojawiała się swiss itd. też wszyscy wałkowali że 100% bez vat itd.

@LibertyPrime:

Ofc jeżeli porównujemy china do NL, to dopłacił bym do NL, ze względu na to że NL nie ma takiego rozrzutu z terminem dostaw.

@jawor44: Jedni zamawiają masę paczek i nie dostają vatu, inni zamówią raz i dostaną, loteria.
@Raadoslaw: zamawiałem parę miesięcy temu przez NL, to kitajec był tak sprytny że wysłał paczkę do NL, gdzie była naklejana "nowa nalepka" i paczka przyszła tak jakby nie z Chin a z NL, przez co nie doliczono mi żadnego VATu itp.
@LibertyPrime: telefonów nie , ale części sprowadzalem NL postem i było git do pierwszego czerwca. Swedenpost jeszcze nigdy nie poszedł na cło , dodatkowo nie miał pieczątki kontroli i dopuszczenia do obrotu. Ja mam swojego kitajca który nakleja naklejki adresowe takie jak w UE , bez chińskich znaczków itd. Dlatego moje paczki Swedenpost sa nie do odróżnienia od Europejskich.
@WujekRada: też jak przychodziły mi jakieś drobne rzeczy to była ta naklejka ale o dziwo ostatnio jak przyszedł tablet to tej naklejki nie było...