Wpis z mikrobloga

uprzedzając pytania o tagi:

The RemoteApp service is currently supported in the iOS, Android and Mac OS X Remote Desktop apps, with support for the Windows Phone app on Windows Phone 8.1 coming in later this summer.
  • Odpowiedz
@kaskaderMike: ok, już mniej więcej kumam. technicznie jest to na razie niewykonalne (da się zrobić appkę + zestaw wtyczek lub program na desktop, ale powiadomienia typu toast przenoszą zawsze do aplikacji, czyli np. wysłanie URL nie przeniesie Cię do przeglądarki a wysłanie tasklisty do OneNote z tą listą).

wiem, że są różne prace w tych okolicach (sam pilotuję jeden z projektów), ale czy dokładnie coś takiego powstaje - nie wiem.
  • Odpowiedz
@michalkosecki: Dopiero po obejrzeniu filmiku zobaczyłem, że program sam w sobie jest mocno rozbudowany. Dzielenie się linkami, plikami i tak dalej, jednakże najbardziej użyteczną opcją jest dla mnie dynamiczne wyświetlanie powiadomień dostarczanych na telefon (SMS) i wysyłanie ich wprost na peceta. Wręcz nie mogę uwierzyć, że jeszcze nie jest to wprowadzone ze względu na integrację WP8 i W8.1.
  • Odpowiedz
@CharlesGraven: testowałem to kilka tygodni tematu z Visual Studio (nie jestem programistą, po prostu znajomy miał akurat ten program zainstalowany w ten sposób) i było naprawdę nieźle. Po weekendzie spróbuję zainstalować tam coś bardziej wymagającego, jeśli będzie taka możliwość (nie wgryzałem się w to jeszcze mocno, tj. np. nie wiem, czy już tam mogę mieć Photoshopa).
  • Odpowiedz