Wpis z mikrobloga

Pytanie od kompletnego laika,któremu telefon służy tylko do dzwonienia: Czy aplikacje typu Endomondo Sport Tracker lub podobne wymagają do działania włączonego Wi-Fi bądź GPRS ? Chodzi mi o to czy po zainstalowaniu tej aplikacji będę mógł zastąpić nią licznik w rowerze ? Chodzi mi w sumie tylko o zliczenie przejechanego dystansu i czasu bez późniejszego chwalenia się na fejsbuczku.
  • 12
  • Odpowiedz
@polac: Endomondo tak naprawdę wymaga podłączenia z internetem tylko na początku treningu - potem możesz mu go odłączyć (będzie działać wszystko poza wyświetlaniem mapy na bieżąco). Dzielenie się na fejsbuczku to opcja, nikt nie każe Ci z niej korzystać.

BTW: z ciekawości: czemu po prostu nie kupisz jakiegoś małego pakietu za kilka złotych? Mamy 2014 rok, internet w telefonie naprawdę jest bardzo tani. To nie te czasy, gdy 10 lat temu
  • Odpowiedz
@polac: ja używam strava jako licznika, a mam zablokowany internet w tel. Jak przychodzę do domu to włączam wifi co by zrzucić.

Endomondo szybciej łapie sygnał GPS, ale zjada za dużo ramu oraz nie lubię ich UI.
  • Odpowiedz
@polac: spokojnie ściągaj, do działania wymaga tylko włączonego GPS, tzn. możesz jeździć bez GPS ale wtedy liczy tylko czas, jak stoper. Z włączonym GPS rejestruje trase, prędkość itp.

Internet jest tylko potrzebny do tego żeby automatycznie trasa zrzuciła się na Twój profil na stronie internetowej ale to można zrobić w domu po powrocie, łącząc się z WiFi. Żaden pakiet internetu Ci nie jest potrzebny.

btw. lepsza niż endomondo jest Strava
  • Odpowiedz
@Wilier: @morfis2: niektóre programy po wgraniu trasy "przyklejają" ja do znanych sciezek i jej dlugosc moze sie roznic o dlugosci krzywej wyznaczonej przez zapisane punkty. Ponadto sama krzywa nie jest gładka a gestosc zapisu punktów jest ograniczona.
  • Odpowiedz
@Wilier: nie do końca, przez internet też można pozycjonować ale z mniejszą dokładnością

możliwe że program wylicza jakąś średnią czy medianę z obu pozycji, dzięki czemu dokładność się poprawia

jest jeszcze jedna opcja - zwiększenie częstotliwości zapisywania poszczególnych punktów na trasie
  • Odpowiedz