Wpis z mikrobloga

@Fyji2: No i na tym kończą się jego funkcjonalności póki co. (;

@Felonious_Gru: Panie, wszystkie.

@johni4k: Tak, to f4. Nie, nie bawiłem się. Kupiłem go bo był mi potrzebny na laborki i później kilka projektów na zaliczenie na nim wykonałem, z czego ostatni to był odtwarzacz mp3 z pendrajwa.

@profesorek92: Nie mam arduino, ale pewnie by poszło dużo łatwiej na nim. Nienawidzę c. To ma być domyślnie pojazd
@severian: jak planujesz komunikacje i sterowanie? Ze znajomymi robiliśmy przez bt i sterowane z akcelerometru. W prawdzie jeździł jak chciał ale to było tak na szybko pisane, żeby zaliczyć przedmiot na lepszą ocenę ;)
@qerda: Odczyt z akcelerometru na androidzie, liczenie wartości dla PWM i wysyłanie do stma przez BT komunikatów tekstowych typu:

L200/R-200, które STM przerabia na wartości PWM i kierunku obrotu dla sterownika silników.

Sterowanie silnikami odbywa się przy pomocy sterownika silników L298N, który jest podwójnym mostkiem H.

@wik5: Nie wiem, ale nie leży mi C strasznie. Zdecydowanie lepiej się czuję w obiektowych językach programowania, chociaż jakimś orłem tam też nie jestem.
@severian: Bluźnisz. Jak się używa biblotek to jest całkiem spoko. Datasheet jest do dupy, to owszem. A zawsze możesz sobie pisać obiektowo w c, tylko to jeszcze więcej nie potrzebnego bawienia się.
@severian: STMy mają beznadzieją bibliotekę (wypełnianie struktur, kod powolny) i brak gotowego ide (może coś się zmieniło, jak się dawniej bawiłem to musiałem swój toolchain robić). Jak potrzebuję coś zrobić na ARMie to używam Cortexów od TI (Tiva C, dawniej Stellaris). Mają darmowe środowisko bez ograniczeń, łatwą bibliotekę standardową, fajne zabawki. A, devkity są tanie (~10$ chyba)
@a231: Kilka lat temu jak się bawiłem STM32 to było TrueStudio, które działało, ale miało głupie limity na wielkość kodu i ilość breakpointów. Był chyba jeszcze Keil, ale płatny i chyba jeszcze IAR - tak samo jak Keil.

Fajnie że sytuacja się poprawiła, może na wakacjach pobawię się nimi.
@d15ea5e: Teraz jeszcze STM wypuścił jakąś nowa serię dev kitów, która jest kompatibilna przez układ pinów z andruino i udostępniają jakiś darmowy IDE działający z poziomu przeglądarki. Na żywo tego jeszcze nie widziałem ale kusi.
@a231: mbed.org? Używałem na szkoleniach - fajne do szybkiego prototypowania, ale na dłuższą metę będzie brakować debuggera i normalnego edytora.

Nie jaram się Arduino więc pinout może być dowolny ;)