Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu pytałem się, czy ktokolwiek czytałby recenzje "wyeksportowane" na bloga z różnych względów. Głównie dlatego, że - nie ukrywając - łatwiej jest zarządzać treścią czy formatowaniem tekstu. Duża część odpowiedziała "tak", inni z różnych względów "nie". Postarałem się, żeby te "nie" zminimalizować: blog jest czytelny na dowolnym urządzeniu, zarówno moblilnym, jak i stacjonarnym. Jest przyjazny dla każdego rozmiaru monitora i czytelny, nie sprawia on również problemu mobilnej aplikacji Wykopu. Mam nadzieję, że wszystkim się spodoba ;)

Tymczasem już dziś wkupiam się już dwiema recenzjami z aktualnego sezonu: Akuma no Riddle oraz Bokura wa Minna Kawaisou. Życzę miłego czytania :3

[ #anime #recenzje #bokurawaminnakawaisou #akumanoriddle ]
  • 26
  • Odpowiedz
inni z różnych względów "nie".


@Woozie321: główny "wzgląd nie" to: "dlaczego miałoby nas obchodzić co sądzisz na temat jakiegoś anime"? Spróbuj odpowiedzieć na to pytanie.
  • Odpowiedz
@Goryptic: jak już wcześniej pisałem, moje wcześniejsze "ściany tekstu" były czytane, dlatego nie sądzę, by użycie liczby mnogiej było tu zasadne. Nawet gdyby czytała to tylko jedna osoba, to bym to pisał: mogę tym samym rozwinąć swoje umiejętności i otworzyć drogę do dyskusji.
  • Odpowiedz
@ryhu: Niejednokrotnie. Po prostu Akuma no Riddle ani razu nie zawiodło moich oczekiwań, oglądało się je przyjemnie, i poza krzakiem w zakończeniu fabuła trzymała jako-taki poziom, więc określenie tego jako "dobre" nie jest chyba na wyrost.
  • Odpowiedz
@Woozie321: @spatsi:

To nie jest pytanie, które miało kogoś obrazić, tylko pomóc. To najnormalniejsze i najbardziej podstawowe pytanie, na które musi sobie odpowiedzieć każdy, kto chce coś tworzyć. Niestety 99% osób nie potrafi na nie odpowiedzieć. Kończy się na "bo lubię", "bo może kogoś to interesuje" itp. - to nie są dobre ani efektywne powody. Takie zabieranie się za coś na pół gwizdka, "będę robił i zobaczymy, może coś z
  • Odpowiedz
@Goryptic: widzisz, masz w tym tekście sporo racji i nie do końca wiem, jak Ci odpisać ;)

Niestety powyższe uzasadnienia to - najpewniej - usprawiedliwianie się przed samym sobą, że nie potrafisz zrobić czegoś tak dobrze, jakbyś chciał, więc "wystarczy mi tyle, co jest".


Powiem Ci szczerze, że jestem zadowolony z mojego poziomu pisania. Co więcej, każdy napisany tekst to szczebel wyżej na drabinie poziomu językowego.

A żeby tak było, musisz
  • Odpowiedz
@Woozie321: Przed chwilą skończyłem 9 odcinek i zastanawiam się czy czy 5/10 to nie będzie za dużo. I o ile nic nie mam do czyichś ocen i niepodważalnego "a ja mam w dupie mi się dobrze oglądało" (dość często tak mam), to zaliczenie tutaj fabuły na plus zakrawa moim zdaniem na kpinę. Bo czym innym jest widzieć wady, ale mimo to ocenić wysoko, bo się dobrze oglądało (a to najważniejsze przecież),
  • Odpowiedz
@Woozie321: co do bloga; to jest oczywiście dobry pomysł - wszystko jest bardziej czytelne, ma się większą wolność i tak dalej. Problem jest tylko taki, że ludzie nie czytają blogów a jak już to jakieś life stylowe albo o gotowaniu. Nie korzystają również z rssów - sam nie wiem dlaczego, to świetna rzecz, która pozwala łatwo filtrować treści. Tym bardziej, że twój jest o anime co jest straszną niszą. Przychody z
  • Odpowiedz
@ryhu:

Jaką wartość ma krytyk, któremu wszystko się podoba, a 25% ocen to 10/10, zaledwie 18% to oceny niższe niż 7? (wszedłem na Twojego mala).


90% moich obejrzanych to klasyki, dobierane tak, żeby mi się podobały. Raczej nie trafiałem na rzeczy, które nie trafiały w mój gust. A jak już coś zachodziło mi za skórę, to dawałem niskie oceny. Zresztą popatrz, że dużo ocen jest dość starych, i dzisiaj pewnie by
  • Odpowiedz
@Woozie321: kominek, jeden z najpopularniejszych blogerów w Polsce, ma czytelność na poziomie 5 - 10 tyś na wpisie. Żenujący wynik jak na 35 milionowy kraj. Za to jakieś głupie filmiki na yt mogą mieć ponad 100 tyś wyświetleń na filmiku. Wniosek prosty ludzie nie chcą czytać - zwłaszcza długich tekstów. Widać to nawet na wykopie gdzie dłuższe tekty cieszą się mniejszą popularnością (nie mówię o przesadnie długich bo te bywają na
  • Odpowiedz
@ryhu: Obejrzałem to nieszczęsne zakończenie jeszcze raz, żeby powoli i dokładnie wszystko ogarnąć, i historia stała się zupełnie jasna. Edytowałem wpis, żeby nikogo nie wprowadzać w błąd.
  • Odpowiedz
@xzn_: Zwróć uwagę na to, że kominek na esiątku pisze codziennie (teraz miał lekkie przerwy, ale robił przy .in etc) i w skali miesiąca pomnóż sobie te wszystkie wpisy x5 kafli i tak się bada czytelność, a nie po danym wpisie... Szczególnie, że jak jakiś 'klikający' się temat, to kominek luzem przebije 10 tysi w chwilę etc.

To nie ten liczby co z tekstami o Oetkerze etc, ale jednak ;>
  • Odpowiedz