Wpis z mikrobloga

  • 1
#rower #cross #czy #mtb

Cześć mirki! zastanawiam się nad kupnem fajnego roweru do 2k, czytałem trochę #internetow i sam juz nie wiem. Jedni piszą ze #mtb i tylko #29er. Inni ze #cross jest lepszy bo lżejszy i szybszy.

Rowerem głównie będę smigal po mieście, do roboty czasem poza miasto.. Pewnie też jakieś bezdroża i lasy ale raczej nie góry...

...do czasu aż mi nie ukradna ;)

Jakieś pomysły, rady?

Z góry dzięki!
  • 13
  • Odpowiedz
@tommec: czyżby 90% czasu do roboty a poza miastem to jak się zdarzy? Jeśli tak to kupuj miejski, bez przejmowania się tym że nie pojedzie w górach.

Pewnie też jakieś bezdroża i lasy


chcesz rower do wszystkiego? Że niby będziesz codziennie nim śmigał do roboty i raz na pół roku pojedziesz na bezdroża i myślisz by kupić górala?
  • Odpowiedz
  • 0
@tommec: @CebulaCzosnek sensownie podpowiada. Jezeli nie masz bezpiecznego miejsca to warto pomyslec o dwóch. Jezeli masz to cóż, ciężko doradzić, ale fajny, lekki rower na porządnych czesciach to je to, wiec z jednego i drugiego będziesz zadowolony. Olej miejskie, bo to kloce i to mało uniwersalne.
  • Odpowiedz
  • 0
@tommec: To moze 26? Ja na takim jezdze wszędzie. Po miescie jest spoko, bo krawezniki i dziury nie robia wrażenia, poza - tym bardziej spoko. I wcale nie jest az taki ciezki. Jakby mi zależało na predkosci to mialabym jeszcze szose ;-)
  • Odpowiedz
@tommec: Skoro rower ma być używany głównie na dojazdy, to bym kupił crossa i dodatkowy komplet opon górskich na te leśne wypady, zmiana trwa 20-30 minut a różnica będzie znaczna.
  • Odpowiedz
@tommec: Polecam Unibike Viper GTS - wiadomo, za 2k nie dostanie się roweru na dobrych i lekkich podzespołach, ale uważam, ze jak za tą kwotę to nic ciekawszego się nie wyciśnie. Choć może coś trochę lżejszego się znajdzie, ale to polecam wymienić sztyce i mostek w Viperze i już 0,5 kg w dół pojdziemy. Jeśli zaś w grę wchodzi tylko asfalt i chęc posiadania przyjemności z jazdy to szukać używanej
  • Odpowiedz
@tommec: Jak znam życie to w ten las będziesz rzadko wpadał. Jakbym teraz kupował rower to bym kupił crossa na 28 całowych kołach. Na miasto mistrzostwo świata.

Teraz mam 26 i trochę brakuje prędkości mimo dość cienkich opon.
  • Odpowiedz
@tommec: Ja bym brała Unibike Viper GTS. Hamulce tarczowe nie są moim zdaniem niezbędne, dobre vbrejki tez dają radę, a ten pierwszy ma lepsze części.
  • Odpowiedz