Wpis z mikrobloga

Panie i panowie. Mam rower Kross Hexagon X, dokładnie ten model. Nabiłem na nim już ponad 4,5tyś. kilometrów od kwietnia zeszłego roku. Mało ale nie o to chodzi.

Równo za miesiąc zaczyna się mój dwutygodniowy urlop. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie myśl by spędzić ten urlop w trasie na rowerze. Gdyby udało mi się dojechać nad morze, byłbym szczęśliwy.

Problem jest następującego typu, że do takiej wycieczki mam tylko rower i jako-taką sprawność fizyczną [setka dla mnie to nie problem].

Do przygotowania się do wyjazdu potrzebowałbym kupić praktycznie wszystko. Począwszy od spinek na łańcuch, przez klucze rowerowe i kończąc na bagażniku do sakw, sakwach, namiocie i ubraniu na rower. Dodatkowym problemem jest to że nie mam praktycznie żadnego stacjonarnego sklepu w okolicy gzie mógłbym kupić to co potrzeba.

Pytanie do Was jest następujące. Dać sobie spokój i spędzić urlop na Mirko czy wydać kupę kasy na przesyłki z odległych miejsc Polski by dostać wszystko co potrzeba?

#pytanie #rower #wyprawa #wakacjenarowerze
  • 10
  • Odpowiedz
czy wydać kupę kasy na przesyłki z odległych miejsc Polski by dostać wszystko co potrzeba?


@goblin21: taniej by było chyba pojechać do większego miasta i kupić wszystko na miejscu, albo znaleźć sklep/sprzedawcę na allegro,który oferuje większość szukanych rzeczy i płacisz za przesyłkę tylko raz
  • Odpowiedz
Wiele jest sporych sklepów internetowych w których da się znaleźć praktycznie wszystko. Sklepy internetowe oferują zazwyczaj sporo lepsze ceny niż stacjonarne. Ostatnio chciałem kupić kilka rzeczy w stacjonarce, ale jak sprawdziłem ceny na necie to różnica spora. Na niektórych rzeczach nawet koło 50% co przy cenie kilkudziesięciu zł na rzeczy robi znaczną różnice. Także z przesyłką wyjdzie sporo taniej i nie musisz jeździć i szukać.
  • Odpowiedz
Zdaje się że są jakieś standardy :) I pewne uniwersalność. Chociaż głowy sobie uciąć nie dam. Ale od czego są internety i mikro oraz fora internetowe ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@goblin21: a co to jest mocowanie do sakw? :) kupujesz bagażnik i kupujesz sakwy, mocowanie masz gratis w zestawie przy sakwach ;) a co dokładnie kupić to standardowo - wszystko się rozbija o to jaki masz całkowity budżet i co dokładnie chcesz kupić...
  • Odpowiedz
Budżet najlepiej zerowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale tak się nie da :)

Prędzej bym wymienił co już mam.

Mam klucz do skuwania łańcucha, zapasową dętkę, oświetlenie + odblaski, rower i chyba wystarczająco dużo siły w nogach :)

Mało tego, ale cóż poradzić.

Co do mocowań, sądziłem e do sakw potrzeba czegoś specjalnego.
  • Odpowiedz
  • 0
@goblin21: z sakwami to różnie bywa, np. jak masz takie przypinane za pomocą haczyka na końcu gumy, to w niektórych bagażnikach nie masz za bardzo za co złapać, ale zazwyczaj producenci sakw oferują odpowiednie przystawki, żeby dało się o coś zahaczyć. Zresztą z bagażnikiem też często trzeba kombinować żeby go zamontować.
  • Odpowiedz