Wpis z mikrobloga

@WitamKonsumenta: Człowieku, nie porównywalne, tylko tańsze. Lepak della w Polsce 1999 zł. Dokładnie ten sam model w USA kosztuje 1226 zł. W USA mogę wziąć ten sam model tylko z prockiem Quad Core i gwarancją w domu na 4 (cztery) lata. Cena razem to ~1800 zł, czyli 200 zł taniej niż Dual Core z gwarancją 2 lata w Polsce
  • Odpowiedz
  • 0
@dziobnij: UK to nie USA i główna różnica to podatki w Unii. Jeśli przywieziesz sam tego laptopa to może się uda bez podatków go wpuścić, ale jeśli wyślesz go poczta i paczka zostanie zatrzymana to po dodaniu podatków wyjdzie, że laptop faktycznie jest w takiej cenie jak u nas
  • Odpowiedz
@WitamKonsumenta: Bzdura. Powiedz mi, zamawiałeś w ogóle cokolwiek z USA, czy tylko "czytałeś w Internecie"? Ja zamawiałem kilka razy Kindle Paperwhite, jak nie był dostępny w Polsce, Nexusa 5 jak również nie był dostępny w Polsce i dwa lapki Della z USA. Kindle nigdy nie był obciążony jakimikolwiek opłatami celnymi. Za Nexusa 5 nie zapłaciłem również ani złotówki podatków Polsce. Pierwszy Dell został zatrzymany przez urząd celny i musiałem za wszystko zapłacić, aż 450 zł. Wyszło mi jednak taniej niż w PL o prawie 200 zł. Drugi lapek przyszedł bez żadnych opłat celnych, więc był dużo tańszy niż w Polsce. Identycznie jak zakupy telefonów w Chinach. Tylko raz zapłaciłem VAT jak zamawiałem kurierem DHL. Przy poczcie jeszcze w życiu nie płaciłem żadnych podatków.

@kielonek: Miałeś rację, źle policzyłem. Razem z podatkiem (tax = $25,06 w stanie Illinois) Wychodzi Total Price:
  • Odpowiedz
@kielonek: Kindla kupuję na Amazonie (wersja z reklamami) i wysyłam na adres pewnej firmy w USA. Pewna firma w USA pobiera ode mnie opłatę ~70 zł i wysyła do Polski paczką lotniczą (dostawa w mniej niż tydzień). Cena więc jest dużo niższa niż wysyłka prosto do Polski z Amazona. Nie ma żadnych opłat celnych, bo w Amazonie zaznaczam "gift".

Osobiście poznałem człowieka, który regularnie kupuje najdroższe lapki Della Alienware. Sprowadza
  • Odpowiedz