Wpis z mikrobloga

Zauwazylem ostatnio ze na brzegach lisci (glownie lemon drop) pokazuja mi sie czarne plamy. Doszedlem tez do tego ze jest to prawdopodobnie spowodowane brakiem potasu. Papryki nawoze zgodnie z instrukcjami producenta, poza tym w skladzie wystepuje potas co powinno zatrzymac proces "niszczenia" lisci. Moze co innego jest powodem? Nawoz to Planta-Vit uniwersalny firmy Planta, ktory bede zmienial na Biohumus Extra Ekodarpolu.

#ogrodnictwo #uprawa #uprawapapryczek #chili #chilihead #domowyogrod
  • 39
Martwicze i żółte plamy tworzą na najlepszych z liści. Niedobór Mn występuje, gdy duże ilości magnezu występują w glebie. Dolistne opryski z każdym z nawozów chemicznych zawierających Mn.
@Pablot: poczytaj cos o tym ja sie nie znam. z roslim mam tylko trawnik...jestem fanatykiem trawnika mam 350m/kw 2 letni troch rzadki jestem na etapie zageszczania przez dosiewanie. nawoz bede sypal za jakies trzy tygodnie ale tylko profilaktycznie...na mech tez bede cos musial posypac bo z polnocnej strony zaczyna wychodzic a nie chce sie pozniej z tym meczyc.
@Pablot: bardziej od tych czarnych jest charakterystyczne to żółte. U mnie tego nie ma. Dziwne. Te papryki nie mają więcej niż rok? Być może faktycznie to nie przelanie. Jednak jak mają do roku to nie sądziłbym że ziemia jest tak słaba że już rośliny zużyły wszystkie składniki odżywcze. Zresztą ja dawałem tylko biohumus naturalny, a teraz nic. I wcześniej i teraz jest dobrze.

Ciężko powiedzieć. Ja bym jednak i tak trzymał