Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebna porada prawna ()

1. ZDM ustawiło mi 11 maja pod kamienicą zakaz parkowania i tego samego dnia SM porozdawało mandaty za parkowanie.

2. Poszedłem wyjaśnić sprawę w SM, ale tam mi babka powiedziała, że oni nie wiedzą, kiedy ten znak był ustawiony, ale na pewno dawno i że mam brać mandat.

3. Cały czas byłem w SM kulturalny, mówię, że mieszkam tu 4 lata i nie było znaku, a 11 maja znak B-36 zajął miejsce znaku PARKING i w dodatku znak B-36 świecił nowością, więc musiał być nowy (ps. załączam zdjęcie).

4. Strażniczka miejska mówi, że oni są przekonani że to stary znak i że mam brać, a jak nie to ona widzi na zdjęciu jeszcze dwa przewinienia - samochód nie stoi 15 metrów od wiaty przystanka autobusowego + nie stoi najbliżej jak się da do krawędzi (bo bliżej krawędzi jest drzewo, ale chodnik jest ogromny więc piesi mają jeszcze z 3-4 metry przejścia spokojnie)

5. Powiedziałem że nie biorę mandatów i wyszedłem.

Co robić?

Pytanie A: co mogę zrobić żeby dowieść że ten znak jest nowy i żeby nie dostać mandatu?

Pytanie B: Czy na podstawie tego zdjęcia mogą mnie tak straszyć tymi dodatkowymi mandatami, czy już nie mogą? I czy są te przepisy o których strażniczka mówiła?

#prawo #prawodrogowe #prawokarne #poradaprawna #poradyprawne #poradyprawnicze

wołam @kodekscywilny
fiszu86 - Mireczki, potrzebna porada prawna (╥﹏╥)

1. ZDM ustawiło mi 11 maja pod kam...

źródło: comment_5Pzsv5niS0HnA9sJOr8FGoLOfm7CnpX2.jpg

Pobierz
  • 17
@hajen: @kavec ok. i teraz sytuacja hipotetyczna: w najlepszym przypadku ZDM odpisuje mi na pismo, że znak założyli 11 maja 2014, idę do SM, mówię jak jest. Oni mi anulują mandat za b-36. I teraz:

Czy oni mogą mi na podstawie tamtego zdjęcia dolepić te 2 mandaty za parkowanie za blisko wiaty i parkowanie nie najbliżej jezdni? zdjęcie załączam. do wiaty jest z 10 metrów a to miejsce gdzie jest bruk
fiszu86 - @hajen: @kavec ok. i teraz sytuacja hipotetyczna: w najlepszym przypadku ZD...

źródło: comment_qniUTL3BUjs0aYkb9ZEBCpoFVcl9Cle2.jpg

Pobierz
Jak nie przyznałeś się, że to Ty prowadziłeś pojazd, to niech sobie dochodzą, kto prowadził. Z tego co mi wiadomo, to oni nie mają uprawnień do dochodzenia, kto prowadził samochód
@hajen: na tym wezwaniu jest informacja, że jak nie wskażę kto prowadził, to ja nie dostaję punktów, ale mandat jest 2x większy (przynajmniej w przypadku znaku b-36: 200zł zamiast 100zł)
@fiszu86: Gdyby chcieli Cię ukarać za jakieś przewinienia widoczne na zdjęciu (za blisko czegoś zaparkowałeś) to mają na to 90 dni jak dobrze pamiętam. Jeżeli nie wszczęto postępowania to karalność za mandat upływa po 12 msc a jeżeli wszczęto to po 24msc.
@fiszu86: chciałbym ci pomóc, ale, jak po nicku można wywnioskować, nie znam się za bardzo na prawie drogowym i administracyjnym (kwestia ustawienia znaku, tutaj mógłbym czegoś poszukać), jednak jakbyś miał coś z cywila to z chęcią pomogę :), btw. zapewne w twoim mieście działają tzw. uniwersyteckie poradnie prawne, teraz jest sesja, więc pewnie mają zawieszoną działalności, ale w roku akademickim możesz do nich się przejść i wtedy studenciaki sporządzą ci poradę