Wpis z mikrobloga

  • 403
Rozmawiają dwie grażynki w tramwaju

- Słyszała pani o tej nowej aferze?

- A daj pani spokój, zaś ktoś kogoś podsłuchał i będą o tym gadać na okrągło zamiast się zająć tym, że ludzie nie mają czego do gara włożyć.

- No a jak! Oni wszyscy tacy sami złodzieje.

Potem to już gładkie przejście do tematu gdzie jaka promocja i kto ostatnio umarł w serialu.

Także jeśli ktoś się łudzi, ze ta afera będzie przełomem i coś zmieni w polskiej polityce to mam dla niego złą wiadomość - przeciętnych odbiorców medialnej papki bardziej interesuje promocja na pomidora w biedrze niż stan naszego państwa.

#4konserwy #gorzkiezale #polityka
  • 53
  • Odpowiedz
@layla__: bo przeciętny, szary człowiek jest zrezygnowany i faktycznie bardziej przejmuje się tym, co do gara włożyć, niż tym, co się dzieje na górze - tym bardziej, że wyraźnie czuje, iż nie ma na to żadnego wpływu
  • Odpowiedz
via Android
  • 117
@Pantograf: Ja też jestem już zmęczona. Tą biedą umysłową naszego społeczeństwa i nieumiejetnoscią kojarzenia przyczyny i skutku. Wszystko jak krew w piach..
  • Odpowiedz
@layla__:

Afera Rywina nie dlatego była przełomem w polskiej polityce, że wstrząsnęła społeczeństwem, ale dlatego, że ten wstrząs wykorzystany został do przewrotu pałacowego, który na dodatek nie za bardzo się udał. Oczywiście nie można wykluczyć, że coś podobnego się powtórzy – nie zaglądam za kulisy władzy, nie wiem, kto się tam na kogo szykuje i z czym. Ale kto zdaje sobie sprawę z powyższych uwarunkowań postkolonialnej Polski (swego czasu, tak
  • Odpowiedz
@layla__: Ja też jak słyszę opinie, że ta afera to początek końca Donalda lub temu podobne to się tylko uśmiecham. Przecież żyjemy w kraju gdzie 75% ludzi w ogóle nie zrozumie o czym oni rozmawiają, 15% ma to w dupie, a 10% będzie mocno oburzona w domu, ale jak odwrócą kota ogonem to się będą zastanawiać dlaczego ktoś kto nagrał, kto i jak to możliwe.
  • Odpowiedz
via Android
  • 28
@kam1l: Już odwracają. U Stokrotki w radiu zet zlowieszczym tonem przekonują, że to ruskie nagrywały żeby nam zaszkodzić. Kij z samą skandaliczną treścią nagrań, najważniejsze kto nagrywał i że to te ruskie agenty zrobiły.
  • Odpowiedz
@layla__: od zawsze powtarzam, że musi minąć w Polsce tak ze 3-4 pokolenia, żeby coś się zmieniło. Śmieszy mnie to, jak gadają w programach o finansowaniu deficytu budżetowego, zysku NBP, kapitale zagranicznym. Myślę, że jakieś 70% ludzi nie ma o tym zielonego pojęcia.
  • Odpowiedz
@layla__: Jak zdasz sobie sprawę, że większość protestów i rewolucji zaczyna się od pogorszenia warunków bytowych to będzie łatwiej ci to znieść. Ludzie tak naprawdę chcą spokojnie żyć i roszady czy machlojki na szczytach władzy ich w ogóle nie interesują. Poczytaj sobie od czego zaczynały się największe strajki i protesty w Polsce za komuny. Np. taki poznański czerwiec czy grudzień 1970. Jeżeli dobrze pamiętam to od podwyżki cen mięsa. To
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@marcin-: No tak, gdyby te taśmy nie zostały ujawnione to problemu by nie było, prawda?

Jasne, możesz brudy w nieskończoność zamiatać sobie pod dywan, ale nie dziw się później, że się na tej kupce kiedyś malowniczo wypierniczysz i sobie wszystkie zęby wybijesz.
  • Odpowiedz
@layla__: u mnie w pracy to samo. Gość ogarnięty, 29 lat i mi mówi że wali go ta afera, ten cały rząd to hałs of kards i co ty myślałeś, że jak się robi politykę?

No ręce opadają, mentalność #!$%@? niewolników
  • Odpowiedz
@layla__: Dzisiaj miałem okazje słuchać Bieleckiego w kontrwywiadzie RMF i w skrócie mówił, że z nagrań za wiele nie wynika a na pewno nie można powiedzieć o złamaniu prawa. Właściwie to była luźna rozmowa o wódeczce, szczególnie przy rozmowach o dymisji Rostowskiego. Podobno Belka zawsze darzył niechęcią Vincenta a poza tym konflikt minister finansów z prezesem NBP jest naturalny i taka sama sytuacja była na linii bufetowa Kołotko.

Także
  • Odpowiedz