Wpis z mikrobloga

@fl4meee: prawdziwemu polakowi katolikowy by taka przez gardło nie przeszła ( ͡° ʖ̯ ͡°)

:P

podaj przepis na całość jak możesz.

sam często robie pizze i moje wyglądają nieco inaczej
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: 50-40g drożdży rozrobionych w 250ml mleka + 2 małe łyżeczki cukru. Mąka+sól+2 stołowe łyżki oleju. Olej z mąką i solą mieszasz. Do tego wlewasz mlekodrożdże, i na oko dodajesz tyle mąki żeby wyszło jednolite ciasto. Nie może się za bardzo kleić, nie może być za suche. 15-20 minut do wyrośnięcia. Później kręcisz jak rasowy pizzerman koło, dajesz koncentrat pomidorowy, oregano(przyprawę do pizzy), ser, skladniki. Wkładasz do ROZGRZANEGO na 250 stopni
  • Odpowiedz
@fl4meee: 50g drożdży na jeden placek? to chyba wiem dlaczego wychodzi inna niż moja ;)

ja ciasto na 2 placki robie: 50-60g drożdży, 4 szklanki mąki, dwie szklanki wody, w tym w jednej ciepłej drożdże z łyżeczką cukru, oleju daje z 6 łyżek. no i sól do tego, ewentualnie oregano.

sos niestety też z koncentratu najczęściej+czosnek+duzo przypraw.

dodatki to juz różnie, szynki np ok 150g na jeden placek. sera ok 250-300g.
  • Odpowiedz
@fl4meee: koncentrat pomidorowy ? przecież to gówno psuje smak pizzy. fl4meee koniecznie spróbuj coś takiego: kup puszkę z pomidorami pelati obranymi ze skórki, pomidory w tej puszce trzeba rozgnieść palcami. Następnie wlewasz wszystko na sitko aby aby woda uciekła. Bierzesz to co zostało i rozpierdzielasz blenderem, dodajesz sól, pieprz, możesz dodać świeże liście bazylii lub suszone z torebki. Dalej dajesz to wszystko na sitko i ruszasz tak aby ta pulpa była
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Kup koniecznie kamień szamotowy, nie jest drogi a pizza wychodzi naprawdę mega. Musisz ustawić piec na maksymalną temperaturę i grzać go około godziny. Kamień wtedy nabiera ciepła i pizza się robi wewnątrz puszysta, a na zewnątrz nieco krucha. Zamiast koncentratu spróbuj tak jak napisałem wyżej w poście.
  • Odpowiedz