Wpis z mikrobloga

@gorzka: Zapraszam na Dolinę Trzech Stawów, do Parku Kościuszki, czy Parku Śląskiego. Zmienisz zdanie. ;) Albo na Nikiszowiec (tylko uważaj na siebie :P).

Centrum niestety tak wygląda przez rządy panów z małymi penisami, którzy chcą zrobić z Katowic nowoczesne miasto (wieżowce do nieba i takie tam) ale im nie wychodzi..
  • Odpowiedz
@gorzka: ciężko się nie zgodzić. Na szczęście Uszok wymyślił, że miasto może odpięknieć poprzez zalanie go dodatkowymi warstwami betonu bez fontann i zieleni... Będzie fajnie!
  • Odpowiedz
@gorzka: zaraz obok widać Spodek, Galerię Rondo, Pomnik Powstańców z parkiem, Teatr Wyspiańskiego, ale nie... trzeba walnąć zdjęcie komuchowi, gdzie w każdym większym mieście są takie kwiatki.
  • Odpowiedz
@gorzka: trochę z dupy strony za oglądanie tego miasta sie zabrałaś. Samo ścisłe centrum (wokól ronda) jest faktycznie paskudne :) nie zrażaj sie i kolejny raz wpadnij kilka h przed koncertem a jestem pewien, ze ktoś Ci ułoży dobra wycieczke po tym co warto zobaczyć
  • Odpowiedz
@nama: Dobrze, że chociaż odnowili tego komucha.

@pitus_bajtus: Ale od Kostuchny to się odwal bo ta dzielnica w ogóle nie korzysta na tym, że prezydent jest z niej.. I nie KostuchnEJ a Kostuchny.
  • Odpowiedz
@Traviu: to swoją drogą, chociaż lepiej byłoby go zburzyć :P

ale wkurza mnie takie przywalanie się, w internetach popularne jest narzekanie jakie Katowice są brzydkie i potem przyjeżdżają tacy z wyrobioną już opinią i oczami w dupie, przejdą się 50 metrów z samochodu do miejsca docelowego (zazwyczaj właśnie koncert/wydarzenie sportowe) i wielcy krytycy/architekci czy inni znawcy sztuki. W każdym mieście można znaleźć budowlane potwory i zrobić brzydkie, szare zdjęcie, ale mówienie,
  • Odpowiedz
To, że Ślizgowiec i Superjednostka są brzydkie to sprawa oczywista i mam nadzieję, że prędzej czy później z miasta znikną. Ale nie ma co ukrywać, że zdjęcia w gorszym miejscu chyba zrobić nie można. xD
  • Odpowiedz
@nama: Blee, nie mogę edytować..

Akurat znam kilka osób którzy przyjeżdżając do Katowic byli pod wrażeniem jak tu zielono i jak niektóre części miasta ładnie wyglądają (np te o których wspomniałem wyżej).

No ale, centrum to centrum, brak zieleni boli.. Odczułem to akurat w niedzielę. :(
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nama: @FestDziarskiHenk: @Traviu: @George_Patton: nie chciałam wywołać bólu dupy. Chodzi mi o to, że ludzie nie przyjeżdżaja do Katowic aby zwiedzać miasto, lecz zazwyczaj właśnie do Spodka. Sorry ale nie mam 10 godzin żeby chodzić i szukać w tym mieście ładnych miejsc, komentuje po prostu to, co rzuca się w oczy zaraz po przyjeździe. Takie jest pierwsze wrażenie, a miasto głównie właśnie powinno zadbać o okolice Spodka, bo
  • Odpowiedz
  • 1
@gorzka: jezeli miałaś "przyjemnosc" tylko na drodze Dworzec - "rynek" - spodek, to tak, masz racje, akurat ten fragment straszy, a powinien byc wizytówka... no ale, wlasnie sie tworzy ta "wizytowka" wg Uszoka, a co z tego wyjdzie to sie okaze. ;)

  • Odpowiedz