Wpis z mikrobloga

@yasmine: Tia, ale zamiast napisać matka/ojciec to przez genderową modę jest teraz określenie 'pierwszy rodzic, drugi rodzic' i tu masz poprawność wobec homosiów. Mi to nie przeszkadza, ale widać jak zmieniają się obyczaje.
  • Odpowiedz
@majowy_deszcz: Może być i skutek genderowej ideologii, ale przytoczę jeden komentarz:

drodzy Państwo, jestem opiekunem prawnym mojego młodszego brata i mi wpis"pierwszy""drugi rodzić" nie przeszkadza, sama siebie nigdy nie nazwę matką dla swego brata, kocham go, ale cały czas jestem jego siostrą a nie matką, mimo, iż mam takie same obowiązki jak one. Sądzę ze dziadkowie,siostry, bracia, którzy również są opiekunami prawnymi taki zapis nie przeszkadza,a nawet jest mniej krępujący. Nie
  • Odpowiedz
@yasmine: Tylko i wyłącznie gender, nikt by o tym jeszcze 2,3 lata temu nie pomyślał. Nikt inny jak lewacy nie wprowadzili takiego zamieszania w sprawach płciowych. Jeszcze niedawno było prosto - matka/ojciec i nikt jakoś krzyku o nic nie robił. Tak jak mówiłem, lewacka poprawność polityczna.
  • Odpowiedz
@yasmine: Prawny opiekun to też dobre określenie, zwłaszcza dla tych którzy adoptowali dzieci lub przejęli (np. starsze rodzeństwo) po prawdziwych rodzicach. Znaczenie 'pierwszy/drugi 'rodzic'' kojarzy mi się tylko z adopcją przez homoseksualistów. Trochę z tego śmiechłęm, bo homosie nie mogą rodzić dzieci, więc 'opiekun' pasuję tutaj najbardziej.
  • Odpowiedz