Wpis z mikrobloga

@Mehgods: A jak opodatkowane są zyski z bitcoinów? I jak urząd skarbowy się może dowiedzieć, że taki zysk mieliśmy skoro zachowujemy anonimowość? Rozumiem, że US interesuje się dopiero wtedy kiedy wymienimy BTC na PLN, ale tutaj też może być taka sytuacja, że ponieśliśmy strate przez spadek kursu
@diarrhoea: no tak ale predzej czy pozniej bedziesz chcial wymienic BTC na tradycyjna walute wiec wtedy masz przychod ktory fiskus bedzie chcial opodatkowac. chyba ze zostajesz ciagle w ramach sieci i nie wymieniasz BTC, albo wypłacasz prosto z bankomatu, ktorych w Polsce jeszcze nie ma za duzo. Chyba jest jeden w Wawie
@diarrhoea:

Ktoś Ci płaci w BTC


no właśnie to jest problem

@miguelpl90: jak chcesz potem to zamieniać na złotówki i legalnie to to jest utrudnianie, a nie ułatwianie :D

albo wypłacasz prosto z bankomatu


nie ma bankomatów, są tylko wpłatomaty. Gdyby były to by było za proste :D
@miguelpl90: handlowac w kraju z przepisami w ktorych nie okrada sie ich 20% podatkiem bezposrednim a pozniej z resztyy kolejnym od 20 do 70% podatkiem posrednim. druga opcja to robic panstwo w #!$%@? i ukrywac dochody
@miguelpl90: ale pytanie: jakie jest źródło dochodu. zakładając, że pracujesz na umowę zlecenie no to i tak płacisz podatki, jak na czarno no to do reki kasa i #!$%@?. Bitcoiny w takim wypadku to utrudnianie.

No chyba, że świadczysz jakieś usługi np. we internecie i życzysz sobie płatność w btc to wtedy ma to sens
@Mehgods: no własnie chodzi mi o dzialalnosc ecommerce. Jesli sprzedaje cos w BTC, a potem zarobek zamienie na PLN to pytanie czy place podatek czy nie? Przeciez US nie dowie sie skad mam BTC. Równie dobrze mogłem wykopać, albo mieć od dawna jakaś ilość i czekać na dobry kurs. Nie sadze ze US bedzie sprawdzał blockchain i weryfikowal nasze konto, chyba nawet taki obowiazek nie ma prawa sie pojawic.
@miguelpl90:

- nielegalnie - bez problemu (prepaid, sprzedaż mirkom face 2 face itp)

Przeciez US nie dowie sie skad mam BTC.


us nie interesują bitcoiny, tylko te pln, które będziesz miał jak bitcoiny sprzedasz :D

prosta sprawa - przybyło ci 50k, kupiłeś samochód. US się pyta: a skąd piniondz i czy podatek odprowadzony? I nie interesują bo blockchainy, to ty masz obowiązek udowodnić, że nabyłeś to legalnie i odprowadziłeś podatek

-