Wpis z mikrobloga

Jak stoi sprawa z #guildwars2 ? Warto zacząć grać? WoW-like gry do mnie nie trafiają, z nowszych całkiem niezły był Neverwinter, jednak chciałem przerzucić się na coś większego. Community jeszcze żyje? Twórca wspiera wciąż tytuł? Nie powiem, założenia i mechaniki gry bardzo mi się spodobały.

#gry #mmorpg
  • 9
@astraldynamics: żyje i to jak, ciągle jest pełno graczy, a na WvW radośnie hasają sobie zergi. w Lutym zacznie się sezon 2 living world i regularne patche. A czy warto to trzeba ocenić indywidualnie ;) ja GW2 pokochałem, inni z kolei zanudzają się przy nim na śmierć :P
@Tea: lutym? To trochę długo. A czym jest tak właściwie Living World?

Jeżeli mogę, chcę zadać jeszcze kilka pytań:

Jak z optymalizacją? Są spadki framerate?

Czym są jumping puzzle?

Który serwer jest najbardziej polski?

Dzięki z góry za odpowiedź :)
@astraldynamics: aaa przepraszam, w lipcu ;D

-GW2 działa bardzo fajnie, klatki spadają bardzo mocno w zergach, ale jest kilka fajnych opcji graficznych żeby to ograniczyć no i warto posiadać dysk ssd bo miasta się długo ładują.

-LW jest to to co się dzieje aktualnie w świecie :D w pierwszym sezonie odpieraliśmy atak Scarlet i jej ekipy przez co główne miasto w grze zostało zniszczone, patche są wtedy co 2 tyg więc
@Tea: Wow :o Naprawdę podoba mi się ten koncept LW, taka jakby kampania dla wszystkich grachy naraz :D

Już ostatnie pytanie :D - mianowicie jak duży aspekt jest położony na współpracę? Grałem w trialu ESO i tam było to tragedią, bardziej przypominało to chałupniczy mod na Skyrima :c
@astraldynamics: wszystko zależy od części gry, na WvW nie ma to większego znaczenia, wszyscy biegają w ogromym zergu, chyba że roamujesz małą grupką. Niektóre dungeony wymagają specjalnych taktyk i trików, no i oczywiście sPvP w którym na wyższym poziomie współpraca, od tego kto gdzie idzie po łączenie skilli i dobieranie odpowiednich buildów jest podstawą.