Wpis z mikrobloga

#vilszkocja #emigracja #uk #szkocja

Dziś była bardzo ładna pogoda, aż mogłem zdjąć bluzę i pracować w samym t-shircie! Szok, nie pamiętam kiedy już tak było, dawno :D Natomiost jutro wypłata, wreszcie bo długi miesiąc. Moja firma ma politykę wypłacania w ostatni piątek miesiąca, jeśli jest to grudzień, to ostatni piątek przed świetami aby była kasa na prezenty :)

Teraz trochę #buldupy . Najbardziej boli mnie fakt braku L4 w tym kraju :(, klimat nie rozpieszcza i czasami naprawde zdarzy się przeziębienie, gorączka, czy cokolwiek innego i co wtedy? Nie ma zmiłuj siedzisz w domu bądź lecisz do lekarza po leki i dzwonisz do swojego szefa, że Cię nie będzie i tyle. Po prostu nie dostaniesz kasy za ten dzień. Jeżeli choroba trwa dłużej niż 4 dni (w tym licząc dni wolne od pracy np. weekend), wtedy pracodawca jest zobowiązany wypłacić tzw. Statutory Sick Pay który wynosi £87.55 za tydzień. Czyli dostajesz prawie dniówkę za tydzień chorowania :P

Jako bonus fotka z pracy :P - http://i.imgur.com/heg4IVX.jpg

Zadał bym zagadkę jakie to auto, ale za proste :D
  • 9
  • Odpowiedz
RS Q3


@vilgee:

Ile te samochody są ogólnie warte w salonie? Widząc je w Polsce myślę sobie, że to koszty rzędu 150-200 tys złotych, a tam że to tak z 20k funtów :c
  • Odpowiedz
@abcc4: zależy jakie ? Q3 od 23K funtów, RS Q3 od 43K funtów, generalnie jutro postram się zrobić wpis własnie o motoryzacji w Aberdeen, autach jaka jest sprzedaż tip :)
  • Odpowiedz