Wpis z mikrobloga

kupiłem autko. Żeby zaoszczędzić na ubezpieczeniu chcę ustanowić swojego tatę współwłaścicielem, niestety nie mogę dopisać go do umowy. Muszę więc przekazać darowiznę, tylko, że najpierw muszę przerejestrować auto i poźniej zgłościć w urzędzie komunikacji współwłasciciela czy z umowa kupna i umowa darowizny isc go przerejestrowac?

#kiciochpyta #samochody #januszemotoryzacji
  • 17
@koterro: Zadzwoń do Wydziału Komunikacji i będziesz wiedział na 100%. Z tego co wiem wystarczy to możesz iść przerejestrować auto z umową kupna i darowizny i nie będziesz wtedy musiał 2x załatwiać Wydziału Komunikacji.
@koterro: nie

ja miałem umowę kupna, i byłem tylko ja na niej.

W domu zrobiłem umowę darowizny, gdzie wpisałem, że oddaje 50% wartości auta mamie.

Poszedłem do urzędzu komunikacji, i zarejestrowali mi auto z uwzględnieniem tego.
@koterro: Tak. Miałem podobny problem to sprzedałem 1% udziału (było to około 80zł) i poszedłem z obiema umowami do wydziału komunikacji i bez problemu mi zarejestrowali. Nic nigdzie nie musiałem zgłaszać ani płacić.
@koterro: Jeśli wartość darowizny przekracza jakąśtam ustawową kwotę (coś poniżej 10 tysięcy), to należy to zgłosić do US. Podatku od tego nadal nie ma, ale zgłosić trzeba. No ale jak chcesz zrobić współwłasność, to pewnie 50% auta będzie poniżej tej kwoty ;)