Wpis z mikrobloga

@marcin-: A co się dziwisz? Tak działa służba zdrowia jeśli chodzi o zwierzęta. zabieg kosztuje 200-300zł a wiedza i sprzęt ta sama co w przypadku ludzi.

Weterynaria jest przykładem jak wyglądała by służba zdrowia gdyby byla prywatna. Czy było by super och ach? Nie wiem, ale było by dużo taniej i dużo szybciej.
  • Odpowiedz
@marcin-: Jak najbardziej poważnie. Nie o tomografię mi chodziło ale o zabiegi chirurgiczne.

Wiedza oczywiście ta sama bądź nawet większa gatunków jest więcej a każdy zwierzak ma podobną ilośc narządów i chorób co człowiek.
  • Odpowiedz
@Pirum2:

Koszt tomografu to około 4/5 baniek, żaden weterynarz tyle nie da, bo się to nie opłaca, tomografów w Polsce dla zwierzaków jest może pare, oczekuje się znacznie dłużej.
  • Odpowiedz
usypianie pacjentów to domena lewactwa.


@szerokikarq: Korwin też to popiera

Sprawa jest prosta: jak ktoś chce rozstać się z życiem – to cóż: wolny człowiek w wolnym kraju. Jeśli sam jest niezdolny do popełnienia samobójstwa -to jakoś wolę jego popełnienia musi wyrazić – nieprawda-ż? Skoro tak – to można podłączyć aparaturę, która na JEGO znak pozbawi go życia. Jeśli może ruszać tylko powieką – to niech aparatura uruchamia się po pięciokrotnym,
  • Odpowiedz
@marcin-: to nie usypianie pacjentów tylko umożliwienie popełnienia samobójstwa - wyraz wolności człowieka.

Tak czy siak zadziwiające, że Korwin ma poglądy bardziej zbliżone do moich niż myślałem.
  • Odpowiedz