Wpis z mikrobloga

#abonamentrtv #pytanie #rozkminy

Mirki, wiadomo, że za luksus posiadania telewizora trzeba płacić abonament. Niby telewizorem jest urządzenie gotowe do odbioru telewizji. A co jeżeli mam podłaczonegoPC pod TV? Wchodzi taki kontroler i mówi:

-Ha! masz #!$%@? telewizor! Płać waści!

W tym momencie włączam TV, a tam pulpit windowsa.

-Jaki telewizor? Toć to monitor duży bom ślepy! odpowiadam

-Zaraz łeb wsadzę z tyłu i znajdę gniazdo antenowe co potwierdzi me mniemania, że oszukujesz i okradasz wspaniałych artystów polskich, oraz producentów cudownych polskich seriali!

-A patrz sobie panie, gniazdo antenowe uwalone, dekoder z allegro nie działa od dnia przyjazdu.

I co w takiej sytuacji? Komisyjnie będą sprawdzać, czy mój telewizor ma sprawne gniazdo antenowe?
  • 9
  • Odpowiedz
@WinyI: Stoi u mnie komputer podłączony do internetu, ale nie ma monitora, loguję się na niego z mojego drugiego PC poprzez Team Viewer, to za monitor powinienem zapłacić dwa razy? :D
  • Odpowiedz
@paszczur: e, to nie wiesz jak to działa w tym kraju? Urżędnik stwierdzi, że masz telewizor, Ty, że nie, bo nie odbiera. Urzędnik walnie pismo i dostaniesz wezwanie do zapłąty. Ty, że nie, bo nie odbiera telewizor a to niezgodnie z ustawą. Przyjdzie komornik i weźmie co swoje - Ty dalej możesz sobie kzyczeć, że to nieprawda, policjant cię przytrzyma albo walnie w łeb na komendzie i dopłacisz za utrudnianie akcji.
  • Odpowiedz
@paszczur: Radia też nie masz? U nas chyba nikt tego nie płaci. Kuchenne radio ustawione na RMF (o fakty generalnie chodzi i żeby neutralizować dziwną ciszę), a haracz za TV pobiera Orange. Jak wejdzie opłata audiowizualna, to będzie pozamiatane.
  • Odpowiedz