Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi mirki jak prawilnie powinno się to robić?

Chcę nakręcić film - generalnie będzie dużo ujęć, raczej krótkich, aby nie znudzić widza. Mam do dyspozycji maks 3 kamery... Tylko czy jest sens je wszystkie wykorzystywać?

Do tej pory kręciłem wszystko jednym dslr'em powtarzając daną scenę x razy, aby uchwycić daną scenę z różnych chcianych przezemnie perspektyw. Czy jest sens pakować się w kręcenie 3-ma kamerami na raz z różnych ujęć?

#film #developer #filmowanie #dslr #fotografia
  • 21
@SiekYersky: No panoramy nie - tam nie ma ich jak wykorzystać... Ale gdy jest to używać? Generalnie łatwiej byłoby to wszystko ogarnąć + prawdopodobnie innych kamer niż główna nie miał by kto obsługiwać(ostrość, ekspozycja, etc.) Ja osobiście jestem za jedną - możliwe, że będę musiał przekonać parę osób z grupy w której mamy to kręcić. Choć powiedzieli mi, że ja mogę być odpowiedzialny za całą stronę techniczną poza składaniem i sie
@nsfw: biegasz w vandalach? xD przejrzałem z grubsza i w żadnym z twoich filmów nie użyłbym więcej niż 1 kamery, po prostu sceny tego nie wymagają a to zawsze urozmaicenie, powiedziałbym nawet że banalne
@SiekYersky: Nie zaczaiłem z tymi vandalami? Jakie urozmaicenie? Użycie kilku kamer?

@burarura: Wiem, wiem - generalnie to nie zdążyłem z niczym - teraz planuję zrobić elektronicznego gimbal'a coś a'la movi rig :)

A jak nie, to zwykłego sobie zrobię
@nsfw: buty w których gościu biegnie... nike vandal

Jakie urozmaicenie? Użycie kilku kamer?


no tak. Nie wyobrażam sobie po co męczyć się kręcąc 1 scenę 2 razy tylko po to żeby złapać ją z innego ujęcia