Wpis z mikrobloga

#mirki może wy mi pomożecie. Szukam czegoś związanego z motywem, że nic nie jest dziełem przypadku i tak zostało gdzieś zapisane (ale można to teoretycznie zmienić). Wiem, że ten motyw istnieje w wielu kulturach i na wschodzie jest to np księga kogoś, a np w kulturze chrześcijańskiej jakaś teoria z 'energia' w nazwie. Jeśli dobrze zapamiętałem oczywiście.

Przed chwilą jechaliśmy stopem z starszym mężczyzną, który właśnie o tym opowiadał gdy wspomniałem, że mieliśmy mega szczęście, że się zatrzymał. Powiedział, że nic nie jest dziełem przypadku i tak miało być, że wyjechał o tej godzinie i nas spotkał itd itd. Próbowałem zapamiętać jakieś hasło ale niestety zagadałem się później i zapomniałem :x

#kiciochpyta #filozofia #kulturoznastwo #religia
  • 8
@Kiv: @Epoche: Wlasnie czytalem o fatalizmie i nie pokrywa sie to z mozliwoscia zmiany.

Przypomnialem sobie nazwe tej księgi 'Księga Koheleta' tylko niestety treść (ze streszczenia) nie pokrywa się z tym o czym mówi. No nic, prawdopodobnie ten starszy mężczyzna mógł pomylić terminy. Chociaż sprawdzę to i przeczytam tę ksiegę :)

Dzięki za odpowiedzi.