Wpis z mikrobloga

@topazy: zamiast pompek to chyba przydały by Ci się aerobowe ćwiczenia ;)

jeżeli chcesz dojść do ładnej liczby zrobionych pompek musisz robić je codziennie

po trzech tygodniach jesteś w stanie dojść do setki na serię

;)
  • Odpowiedz
@sin89:

Co do aerobowych ćwiczeń to się zgadza. Jestem trochę otłuszczony.

Co do pompek to dzisiaj zrobiłem testowo, ale planuje robić codziennie rano i wieczorem. Czy same pompki dają jakieś widoczne efekty "siłowe"?
  • Odpowiedz
@topazy: Tak, jak najbardziej siłowo, kondycyjnie i kardio idzie mocno w górę. Jeżeli bierzesz się za trening pamiętaj o prawidłowym oddychaniu. wdech jak opadasz wydech jak podnosisz. wdech nos wydech usta

Po miesiącu nie spodziewaj się wielkich efektów wizualnych klatki, efekty przyjdą, gdy zaczniesz robić pompki na podwyższeniu ;)

Jeżeli masz jakieś pytania, wal śmiało ;)
  • Odpowiedz
@sin89:

Nie zdawałem sobie sprawy, że ćwiczenia stricte siłowe mogą poprawiać kondycję. Bardzo miłe zaskoczenie.

Jeśli mogę to chętnie jeszcze zadam parę
  • Odpowiedz
@topazy: drążek to jest moc! jak połączysz to z pompkami to będzie siła! ;D

jednak żeby nie przeforsować organizmu i nie zniechęcić się zbytnio proponuję rano drążek wieczorem/popołudniu pompki ;)

podciąganie na drążku daje duże efekty, szeroki chwyt bardzo ładnie wzmacnia plecy, a także bic , węższy chwyt jest dobry na bicepsy i także w mniejszym stopniu na klatkę. Poza tym na drążku możesz wzmacniać dolne partie mięśni brzucha poprzez swobodne zwisanie i podciąganie kolan do góry, za początku na wysokość brzucha z czasem możesz aż do klatki jak dasz radę
  • Odpowiedz