Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopowicze!

Jak nakazują obyczaje, witam się z Wami wszystkimi (-:

Jestem Robert, mam 28 lat, mieszkam w Tomaszowie Mazowieckim. Jestem początkującym przedsiębiorcą (serwis komputerowy), fanem serii StarGate, Fc Barcelony, muzyki elektronicznej (DNB), sztuki nowoczesnej - generalnie mam bardzo szerokie spektrum zainteresowań.

#zielonywita
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@valt: mnie również miło :-) Przeglądam Wykop od jakiegoś czasu i przy okazji znalezisk z Tomaszowem w roli głównej zauważyłem, że jest tu kilku Użytkowników z "Naszej" pięknej, nad pilicznej mieściny ;-)
  • Odpowiedz
@cleverone_pl: Kiedy usłyszałem o stronie virustotal, która skanuje plik kilkudziesięcioma antywirusami, zacząłem się zastanawiać czy hakerzy nie używają jej aby sprawdzić czy ich nowo powstały wirus jest niewykrywalny przez najpopularniejsze oprogramowania (jeśli jest to ulepszyć i wysłać jeszcze raz itd). Co o tym sądzisz? Czy myślisz, że da się skonstruować niewykrywalnego wirusa?

Czy znasz jakiś patent aby bezpiecznie podpinać do komputera obce pędrajwy?
  • Odpowiedz
@kenway: gdyby haker przesłał tego typu oprogramowanie via serwis typu virustotal to zmniejszyłby szanse na jego niewykrycie.

Czy myślisz, że da się skonstruować niewykrywalnego wirusa?


Niewykrywalnego? Można tworzyć rootkity czy inne podobne, ale zawsze jest szansa/możliwość, że zostanie odkryty - moim zdaniem "instytucja" niewykrywalnego wirusa nie istnieje.
  • Odpowiedz
@kenway: Nie, antywirus cię nie ochroni (najlepsze są whitelisty). Tak hakerzy używają takich stron jaki virustotal (tyle, że akurat virustotal podobno przesyła podejrzane pliki dalej do twórców sygnaturek).

Jeśli chodzi o pendrive, to ściągnij sobie program który nie pozwala na autorun pendrive (np. USB Immunizer).
  • Odpowiedz