Wpis z mikrobloga

@Baron_Al_von_PuciPusia: a sprzeciwiają się? Nie, wiec na tej podstawie i pochwałach dla UE, mogę przyjąć, że nie jest to dla nich ważne, w porównaniu do robienia z siebie debili w tematach klerykalnych. I nie interesuje mnie temat marihuany, bo w obecnych czasach, do pół godziny mogę mieć nieopodatkowanego grama, za to tanich papierosów z wyjątkiem słomy z Ukrainy tak szybko nie dostanę.
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: W sumie wykop jest w pewnym sensie dowodem na twierdzenie Korwina, że demokracja to taki ustrój gdzie dwóch meneli spod budki z piwem ma dwa głosy, a profesor uniwersytetu jeden głos :) Więc tutaj prawaki wygrywają.
  • Odpowiedz
@maciejkack: dowody ma przedstawić ten kto oskarża, wiec ja nic udowadniać nie muszę. Ten cytat to dowód co najwyżej na aprobatę dla podpalenia, a nie na samo podpalenie tęczy przez ludzi RN. Także twój argument jest inwalidą.

Poza tym sprawa palaczy jest ważna, gdyż mowa tu o kilkudziesięciu procentach Polaków którzy za paczkę muszą 14 złotych płacić, z czego około 80 procent to podatek. Czy to nie jest rabunek?
  • Odpowiedz
@neib1: ale jakby nie było demokracji to rządzić mógłby jeden debil. Nikt nie zagwarantuje, że "krul" dobry będzie, mądry i piękny.

Stwierdzono, że demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu.
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: No to prawda. Nie pisałem tego przecież poważnie. Zresztą - nawet jak w wykokracji sporting jest pierwszy to i tak nie ma decydującego głosu. Jakby był królem wypoku to by wypok po prostu upadł.
  • Odpowiedz
@George_Patton: (#) nie twierdziłem, że ten cytat, to dowód na to, że oni są za to odpowiedzialni. Wystarcza mi jednak, że popierają takie działania i zachęcają do nich.

Poza tym sprawa palaczy jest ważna,


Nie uważam, że sprawa wysokiego podatku na papierosy jest taka ważna. Choć nie jestem oczywiście zwolennikiem wysokich podatków, to jednak ograniczanie wolności słowa jest dla mnie poważniejszym problemem od drogich papierosów.
  • Odpowiedz
@George_Patton: Znam ludzi, którzy wyrok mieli, ale nie siedzieli. Nikt z moich bliższych znajomych nie miał nigdy problemów, ale to dlatego, że nie dali się złapać za rękę.

Tak czy inaczej wyrok za kilka gramów może być problemem bo to "rysa" w życiorysie i np. uniemożliwia staranie się o pracę w pewnych zawodach. Za piwo czy fajki tego problemu nie ma.
  • Odpowiedz
@maciejkack: ale i teraz nie mamy 100 procentowej wolności słowa (sprawa zaszczucia dr Ratajczaka chociażby, papa wprowadzenia kar za "mowę nienawiści" itp.) i wątpię, by za Palikota taka 100 procentowa wolność była.
  • Odpowiedz
@George_Patton: (#) nie jestem fanem Palikota i nie będę na niego głosował. RN najchętniej by widział ustawy rodem z Rosji dot. chociażby homoseksualizmu i innych podobnych kwestii, uważam że to nie do przyjęcia. No i dla mnie zbyt niejasne poglądy na gospodarkę mają.
  • Odpowiedz
jestem z ciemnogrodu i bede glosowal na Korwina jesli to ma jakies znaczenie i jest jamis kryterium...

ale chcialem tylko wtracic w dyskusje ze ten czerwony sportowy smieszek jest naprawde...


  • Odpowiedz