Wpis z mikrobloga

#piwo #browar

Czy jest jakieś IPA dostępne w szerokiej sprzedaży? Może nie w każdym sklepie, ale chociaż w niektórych sieciówkach tak jak piwa z Fortuny czy Ambera.
  • 20
  • Odpowiedz
@Ned: Atak Chmielu powoli wchodzi na salony ale to AIPA. GRand Prix Ciechana był ale się zbył. Namysłów Jankes (też AIPA) ma wejść ale nie wejszła. Poza tym. Wierzysz że szeroka IPA będzie tak dobra jak te rzemieślnicze?
  • Odpowiedz
@Ned: A i jest jeszcze Toporek Bojana. Takie trochę American India Pale Lager :D Niby lager ale gorycz, aromat chmielu cascade (ten owocowy) jak w dobrych A(I)PA :D
  • Odpowiedz
@drhipis: AIPA, PIPA etc interesują mnie tak samo. Atak i Grand Prix to nie są piwa ogólnie dostępne.

Wierzysz że szeroka IPA będzie tak dobra jak te rzemieślnicze?


Nie musi być tak samo dobre. Wystarczy, że będzie w tym stylu.
  • Odpowiedz
@drhipis:

Toporek Bojana. Takie trochę American India Pale Lager


Nie kombinuj. Fakt, że Toporek jest niezły, ale to nadal lager.
  • Odpowiedz
@Atrus: Grand Prix widziałem tylko w specjalnych sklepach piwnych, a szkoda, bo mógłbym się nim raczyć w nieskończoność. Dlatego szukam jakiegoś produktu, po który nie będę musiał jechać do innego miasta, tylko nabędę w którymś z marketów.
  • Odpowiedz
A Atak jak jest w lewiatanach i żabach


@drhipis: W żabach widuję głównie piwa z Fortuny (Fortuna, Miłosław, Komes), ale Pinty nigdy nie widziałem. W lewiatanach nie sprawdzałem, ale się rozejrzę.
  • Odpowiedz
@Ned: ja widziałem już parę razy GP w Carrefourze Expressie, ale to franczyzówka, więc nie wszędzie taka sama oferta. Nic szerzej dostępnego chyba nie ma na polskim rynku. Lubuskiego możesz poszukać, szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak z dostępnością, ale na logikę jak gdzieś zwykłe piwa z Witnicy znajdziesz, to IPA też może być.
  • Odpowiedz
@Atrus: No to liczę, że ktoś szybko wypuści jakieś powszechnie dostępne IPA w dobrej cenie i zapełni tę lukę.
  • Odpowiedz
@Ned: W sieciach dostaniesz tylko coś z rodziny Ciechana i Fortunę (może jeszcze Kormoran?)... Dla mniejszych to zupełnie nieosiągalne drogi sprzedaży. Wymuszają mocne obniżenie ceny (bo: Panie, my Wam milijon tego kupimy), wymagają dostaw sporych partii (Panie, do każdego sklepu musi być żeby było w dobrym miejscu polożone) i płacą z potężnymi opóźnieniami (nawet do 60 dni się sieciom zdarza przeciągać). Lwówek, o którym @RomeYY wspominał jest z browaru w grupie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@marcobolo: znam sklepy piwne w okolicy i niestety do najbliższego mam jakieś 10 km. Jak jestem w pobliżu to zawsze jakieś zakupy zrobię, ale za daleko, żeby jechać specjalnie po to. Btw kupowałem tam również waszą PIPĘ ;)
  • Odpowiedz