Wpis z mikrobloga

Mireczki, ja wiem, że są google, ale czasem lubię posłuchać innych. Jaki bank oferuje konto bieżące z debetem dla osób zatrudnionych na krótkoterminowych umowach o dzieło, ale ze stałymi (bez przerw!) dochodami rzędu, powiedzmy, 5 tys.?

#kiciochpyta #banki
  • 5
  • Odpowiedz
@szatniarka: Jeśli pytasz o klasyczny ROR z debetem to chyba nie ma banku, który by tego nie oferował. Jeszcze niedawno w Getin Online debet przyznawali na podstawie wpływów na rachunek, nie na podstawie zaświadczenia o zarobkach. Podobnie powinno być w każdym banku.

Jeśli pytasz o konto firmowe to nie mam pojęcia. :)
  • Odpowiedz
@tentamten wszystkie banki oferują, ale większość nie przyznaje kredytów odnawialnych osobom zatrudnionym na umowę o dzieło, niezależnie od wysokości wpływów - w każdym razie te kilka, które sprawdzałam, z ING na czele. Chodzi o mi konto osobiste. Sprawdzam Pekao o którym wspomniał @knysha, ale wygląda na to, że również honorują jedynie umowy o pracę/ długoterminowe zlecenie. A ja od kilku lat mam stałe dochody, brak obciążenia kredytowego (no, poza
  • Odpowiedz
Nie wiem jak inne, ale przed chwilą dzwoniłem do swojego, żeby się upewnić. Getin Online patrzy tylko na wpływy na rachunek i BiK, z tym, że o debet w koncie można się starać dopiero po 3 miesiącach. Jeśli nie szukasz jakichś wielce zaawansowanych usług (ubezpieczenia) to mogę śmiało polecić. Mają straszny system transakcyjny, ale poza tym jest naprawdę OK.
  • Odpowiedz