Wpis z mikrobloga

Czy wiesz, że: ten oto napój kawowy składa się tylko w 5% z kawy i aż w 95% z cukru? #masakra #cukier #cukrzycaboners

Tutaj widnieje info że węgle to 97% składu, ale przed chwilą widziałem na własne oczy opakowanie, na którym było napisane, że w 100g produktu 95g to cukier. O co chodzi z tą cukryzacją wszystkiego, po co pchać wszędzie tyle cukru? o_O
Marmite - Czy wiesz, że: ten oto napój kawowy składa się tylko w 5% z kawy i aż w 95%...

źródło: comment_lUKL9wqMJLmr0a43pZe7D27Hvpe42ukZ.jpg

Pobierz
  • 12
@SiekYersky: (#) A jaki to ma związek z postawionym pytaniem?

@mrmydlo: (#) Chyba trochę za słodkie :S przypomina mi się nieśmiertelny skecz z Benny'ego Hilla, gdzie Benny prosił o tyle cukru do herbaty, że w końcu kelner przelał mu ją do cukierniczki
@Marmite: taki, że świadomy konsument przed zakupem spojrzy na wartości odżywcze produktu i jak mu nie będzie coś odpowiadać, to zwyczajnie to zleje. A Janusz kupi, wybombie połowę, spojrzy na skład i O KU*WA GRARZYNA ZOBA JAK NAS TRUJOM TYM ASPARTAMEM SZYBKO ODPALAJ WYPOK TRZEBA SIĘ POŻALIĆ
@SiekYersky: (#) Problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Bo nie mam pojęcia jakim innym cudem udało ci się zwykłe pytanie o przesłanki stojące za pakowaniem tak dużych ilości dukru do produktów spożywczych przekuć na żalenie się, i to jeszcze w bardzo modnym ostatnio, "januszowatym" stylu #cotenwypok

@stary-zbozowy-elewator: (#) O popatrz pan.

@ciatek: (#) Tak w sumie się spodziewałem, że może po prostu jest on w formie zapychacza miejsca, ale widzę