Wpis z mikrobloga

@526574536e6f6d: Nie, dziękuję. Z dostępnych w Polsce opcji niestety najbliżej mi do tego pajaca. Jak mam poglądy umiarkowanie liberalne gospodarczo i mocno liberalne obyczajowo, to na kogo mam głosować? Szczególnie z mocną alergią na konserwatyzm...
@bruceivins: Szczerze mówiąc baaaardzo głęboko w nosie mam jakie poglądy wyznaje wybierany przeze mnie kandydat. Jeżeli Palikot głosi takie, a nie inne z powodu chłodnej biznesowej kalkulacji, to mi to nie przeszkadza dopóki będzie próbował je konsekwentnie realizować (a z tym niestety dużo gorzej i widać, że gość nie może się zdecydować między klasycznym lewactwem, a lewactwem z opcją wolnorynkową jak to było w jego pierwotnym programie, który bardzo mi się
@rundll32: Bo więcej ludzi obecnie deklaruje chęć głosowania na krula niż na TREPy.

@bruceivins: Lubię ideę, chciałbym dożyć czasów europejskiej federacji, ale nie podoba mi się to w jaki sposób jest ona teraz zarządzana, przez jakich ludzi i z jaką biurokracją.
@s0kol: Głosuję na pajaca, bo próbuje ROBIĆ to, co chcę żeby robił wybrany przeze mnie polityk. Tak jak teraz była ta "afera" z protestującymi rodzicami. Palikot od razu tam szukał okazji, do nabicia sobie słupków wyborczych, ale jaki był pierwszy etap jego plau? "Realnie pomóc" a potem się tym chwalić i w ten sposób zbierać głosy. Wszyscy politycy to w jakimś stopniu sondażowe dziwki, ale z dostępnych opcji to Palikot chce
Q: dlaczego Gasipies ma obecnie mniejsze poparcie od krula?


A: Bo więcej ludzi obecnie deklaruje chęć głosowania na krula niż na TREPy.

@skvader: Czytales w ogole swoja odpowiedz? Logiczne, ze jak krulowi rosnie poparcie kosztem Palikota, to rosnace poparcie wynika z deklaracji preferencji wyborczych. Nie pytalem jak dzialaja sondaze, pytalem skad ten spadek u Palikota? Tymochowicz nie dal rady, dal sie przylapac na czyms?
@bruceivins: Wiem i to mi się w nich najmniej podoba. Niestety wszyscy, którzy krytykują ją są u mnie zdyskwalifikowani z innyc powodów. Nie mówię, że jestem dumny z mojego wyboru (chociaż jak Palikot zakładał partię zastanawiałem się czy nie przystąpić), pewnie po wizycie przy urnie zafunduję sobie długi prysznic, ale nikogo mniej #!$%@? nie ma.

@rundll32: Palikot z początku miał sporo wyborców popierających wolny rynek (bo program wyborczy też miał
@skvader: Co do zasady to popieram twoje podejście. Z jednym zastrzeżeniem - olałbym PRÓBOWANIE robienia czegoś i skupił się na tym co kto faktycznie zrobił, bo dosyć łatwo jest markować działania. "Pajac" Palikot natomiast robi głównie happeningi. Wliczam w to również happening, o którym wspomniałeś z "wyciekiem" nagrania, na którym kogoś tam opieprza i instruuje, że należy "realnie pomóc". Nawet w tej sprawie nikt nikomu realnie nie pomógł.
@krolikbartek: Socjal wysoki, ale nie dla każdego. To powinna być pewnego rodzaju siatka bezpieczeństwa dla ludzi, którzy naprawdę tego potrzebują, ale na przykład dużo staranniej powinno się egzekwować od bezrobotnych na zasiłku obowiązek szukania pracy. A obniżenie niektórych podatków może wpłynąć na wzrost wpływów z tych podatków. :)

@s0kol: Masz rację, tylko jakich rezultatów można oczekiwać od partii, która jest opozycyjnym "nikim," której projekty ustaw lądują od razu w lodówie,
@skvader: Mało realne rozwiązanie. Taki wysoki socjal doprowadziłby do tego, że niektórym po prostu opłacałoby się siedzieć na zasiłku (już nie mówiąc o tym, że sam zasiłek znacznie wydłuża czas poszukiwania pracy). Egzekwowanie od tych ludzi realnego szukania pracy też by nie mogło być skuteczne, bo oni by po prostu chcieli na tym zasiłku zostać i zawsze by coś wymyślili, byle by ten stan się nie zmienił. A co do podatków
@skvader: Przepchnięcie ustawy w sejmie to nie jest jedyny sposób żeby pracować na rzecz społeczeństwa. A o to chyba chodzi, prawda? Jak ktoś chce do sejmu, rządu czy jakiegokolwiek organu władzy państwowej to dlatego, że jest społecznikiem i dobro społeczeństwa leży mu na sercu. Ma jakiś pogląd na to co jest dobre dla tego społeczeństwa i zgodnie z tym swoim poglądem stara się społeczeństwu przychylić nieba. Ewentualnie propaguje idee, które, jak