Wpis z mikrobloga

Jest ktoś może biegły w sprawach urzędu skarbowego i mandatów? Dostałem ostatnio list z urzędu, z informacją o zablokowaniu konta i wezwanie do zapłaty zaległych mandatów. Chciałem teraz zapłacić część tego zadłużenia, ale zauważyłem, że zostało ono ściągnięte z konta. Teraz pytanie: mam te pieniądze wpłacić normalnie na konto czy na rachunek urzędu skarbowego?

#prawo #urzadskarbowy #mandat #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 13
@Ramiro: możesz wpłacić na konto US, albo na konto wierzyciela. Od tego drugiego weź zaświadczenie o spłacie należności i przedstaw w US z wnioskiem o umorzenie postępowania egzekucyjnego i odblokowanie konta.

Edit: kiedy dostałeś mandaty?
@Ramiro: wystąp z wnioskiem do wierzyciela o rozłożenia należności na raty. Napisz, że masz mały dochód, zaproponuj kwotę jaką możesz płacić miesięcznie. Z chwilą rozłożenia na raty, wierzyciel poinformuje US o tym fakcie i ten przestanie ściągać Ci kasiorę z konta.
@Ramiro: z wnioskiem o rozłożenie należności na raty napisz też do US o zawieszenie postępowania egzekucyjnego do chwili decyzji wierzyciela; prawdopodobnie nie zrobią tego, ale warto spróbować.
@mudkipz: Mandaty od policji.

@sssabae: Zadłużenie nie jest duże, ale jednak nie jestem w stanie go spłacić w tym momencie w całości. Mogę teraz zapłacić większość tej kwoty, ale i tak wystąpić z tym wnioskiem i czekać z przelewem na odpowiedź?
@Ramiro: jeśli chcesz płacić po 50zł miesięcznie. Zrób przelew na tę kwotę na konto Urzędu Wojewódzkiego właściwego ze względu na komendę policji, która nałożyła karę. Potwierdzenie przelewu załącz do wniosku, a w nim napisz, że "okazując wolę do ugodowego zakończenia sprawy wpłaciłem w dniu xx.xx.xxxx na poczet należności kwotę w wysokości 50zł".
@Ramiro: dokładnie taki wniosek. Tam gdzie pracowałem, było tak, że to my informowaliśmy US, a US bank, że blokada jest zdjęta. Ale najlepiej samemu informować US o wszystkim, bo w urzędzie często o tym zapominają lub robią to po dłuższym czasie. Chyba, że w decyzji będzie, że jest do wiadomości US.

Tam gdzie pracowałem do wniosku należało dołączyć: w przypadku osoby uczącej się: zaświadczenie ze szkoły/ksero legitymacji/indeksu; w przypadku osoby pracującej: