Wpis z mikrobloga

@Taiffun: Karkonosze: Samotnia - to koniecznie :) oczywiście Śnieżne Kotły, jeśli będziesz szedł na Śnieżkę, to idź Kotliną Łomniczki. W Karpaczu odwiedź kościół Wang - bardzo urokliwe miejsce. W Sobieszowie jest sławny na wypoku zamek Chojnik - polecam wspinaczkę na wieżę, widok jest piękny.
@Endrius: dzięki za stronę!

W kwestii ciekawych punktów mam o tyle łatwiej, że trasę wyznaczają mi kesze:

http://opencaching.pl/powerTrail.php?ptAction=showSerie&ptrail=75 i inne. Pytałem pod kątem miejsc o których wszyscy gadają i wstyd być obok nie zachodząc tam przy okazji, @Cadael zebrał już kilka takich za co również dzięki. Poza Kotliną Łomniczki reszta obiła mi się już o uszy. :)

Noclegowo natomiast byłoby najlepiej, gdyby dało się założyć, że w prawie każdej miejscowości znajdę
@Taiffun:

To tak, nie wiem ile masz na to czasu i na ile będziesz gotów zboczyć z trasy, ale najlepiej znam okolice Jeleniej Góry od strony Mysłakowic, Łomnicy, Wojanowa i Karpnik, więc zacznę od nich. Mysłakowice z Pałacem Królewskim/Cesarskim 50.844643, 15.779585, w którym mieściła się szkoła podstawowa (takie rzeczy mogli wymyślić tylko w PRL :) ). Pałac ma wieżę, ale nie wiem czy jest obecnie dostępna dla zwiedzających. Pamiętam, że jako
@Endrius: o panie! :D Nic tylko wrócić w szczegółach do wpisu jak będę ogarniał, klik w ulubione zakładki. ;) Właśnie, aktualnie nie jestem w okolicach więc pewnie w wakacje będę atakował - będzie i więcej czasu i lepsza pogoda, miałem jechać na majówkę ale pogoda trochę zniechęciła - niemniej, co się odwlecze to nie uciecze. :) A jak będzie więcej czasu to i zacznie się zbaczać po ciekawych kątach. Póki co