Wpis z mikrobloga

Zadzwonił do mnie telemarketer Play i zaproponował mi umowę na 12 miesięcy bez telefonu, połączenia do play i smsy za darmo, 180 darmowych minut do wszystkich sieci (po wyczerpaniu limitu miuty za 11gr!), 200mb internetu za darmo przez pierwszy miesiąc, a pozniej za 7 zł. Ja się pytam - gdzie tu jest haczyk? Ktoś z was się moze orientuje? A moze nie ma haczyka?
  • 18
@stefan_pompka: jezeli te połączenia tylko przez jakiś czas, a pozniej musialbym placic 10 zł na miesiąc, to odpada. Ja generalnie teraz tylko to playa dzwonie i wyjdzie mi taniej, jak nie podpiszę tej umowy. Dopytam się w środę, bo ma jeszcze do mnie dzwonić
@chrzczonki:

Szczegóły taryfy Stan Darmowy 19 Tylko SIM

9,50 zł miesięczny abonament przez pierwsze 3 m-ce

19 zł miesięczny abonament po 3 miesiącach

180 minuty do wszystkich sieci LUB

390 SMSy/MMSy do wszystkich sieci

18 m-cy czas trwania umowy

Poza abonamentem

39 gr minuta połaczenia do wszystkich sieci

18 gr SMS/MMS do wszystkich

12 gr transfer danych (100 kB)

Dodatkowo

Stan darmowy przez 3m-ce, później 10 zł/m-c

200 MB pakiet danych
@stefan_pompka: o wlasnie, ten typek dawał mi coś podobnego, tylko na 12 miesiecy i od razu za 19 zł. i wyraznie powiedzial [bo się jeszcze dopytałem], że jak przekroczę limit 180 minut, to wtedy są za 11 gr. ale @zawszespoko mówi, ze umowy przez telefon to straszny syf, wiec sie wycofam. bo i smsy są 2xdroższe i po 3 miesiącach muszę dokupowac jakieś atrakcyjne pakiety. dzięki panowie za pomoc
@chrzczonki: częstą praktyką jest, że aktywują CI jakieś pakiety nawet bez Twojej zgody, a później żeby z tego zrezygnować ito odkręcić trzeba sie nieźle nawygimnastykować + płacic czy sie chce czy nie chce

najbezpieczniej gdy ktoś dzwoni mówić, że nie wyraża się zgody na nagrywanie rozmowy i sie rozłączyć
@zawszespoko: no co ty gadasz?! To jak do mnie zadzwoni w środę, poproszę go, żeby się dokładnie przedstawił, że jestem całkowicie świadom, że ta rozmowa się nagrywa i ze absolutnie niczego nie zamawiam. Teraz to już będę wiedział, żeby się jak najszybciej rozłączać. Mogę się teraz jeszcze jakoś ubezpieczyć przed włączeniem atrakcyjnych pakietów?
@chrzczonki:

w callcenter mają bazę numerów danej sieci i taki skrypt przez który aktywują lub nie. obowiązkiem kazdego CC jest sprawdzenie czy rzeczywiście każda sprzedaż ma swoje pokrycie w rozmowie i czy jest nagrana zgoda abonenta. Każdy telemarketer ma prowizje od każdego pakietu i umowy więc często są wałki poprzez manipulowanie klientem, niedopowiedzenia itp. Najwyżej dostanie taki nagane ale raczej nie wyleci taki marketer bo został przeszkolony i nie ma czasu
@zawszespoko: Doszedłem juz do tego, że oferta mi sie jednak nie podoba, bo musze wykupować pozniej jakieś pakiety. Teraz tylko musze się ubezpieczyć, żeby nikt mi abonamentu nie wcisnął na siłę. Zapytam, jak się nazywa i skad dzwoni [Jeżeli powie, ze z Warszawy, to poproszę o ulicę, bo ja też mieszkam w Warszawie i może w ten sposób wywrę jakąś presję, ze go znajdę :):)] Dzięki za ostrzeżenie!