Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie c--j strzela jak sobie pomyślę że z zarobionej kasy 2k idzie na ZUS, 2k na dochodowy, 1k składka zdrowotna i tak naprawdę zanim już zacznę zarabiać cokolwiek dla siebie to z tego 5k co miesiąc idzie na państwo które w zamian mi daje c--j w dupe.
Z policji jak mi coś ukradną nie skorzystam, leczyć się leczę i tak prywatnie, na emeryturę nie liczę a liczyć mogę tylko na d-----------e się kapitana państwo w to czy dobrze uzupełniłem PIT i czy prawidłowo rozliczyłem przychody
#zalesie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@a665321: pogadamy o prywatnym leczeniu, gdy przyjdzie do wymiany stawu biodrowego czy innych bajpasów.
Poza tym na pewno nie używasz chodników, dróg, masz pakiet w straży pożarnej, własne odsalanie w zimie, siły dyplomatyczne i zbrojne itepe itede.
Nie twierdzę, że jest zajebiście, ale ogrom podatków i parapodatków składa się na ten jeden z najlepszych do życia krajów na Ziemi. Cudów nie ma i nie będzie, choćby dlatego że kraj był
  • Odpowiedz
pogadamy o prywatnym leczeniu, gdy przyjdzie do wymiany stawu biodrowego czy innych bajpasów.


@niegwynebleid: Panie jakie stawy biodrowe jak ludzi nie stać na dentystę.
  • Odpowiedz
@robiwrazenie Po to masz różne podatki, abyś z wypłaty kor musiał oddawać od razu 60% wynagrodzenia. I masz niższy VAT na towary jak żywność czy usługi, ale i wyższy na dobrą, które nie są pierwszej potrzeby. Budżet państwa to 632 mld złotych, czyli każdy prasujący musiałby na dzień dobry już w wypłacie oddać 37 tys złotych, a nie doszliśmy do ZUS czy składki zdrowotnej.
  • Odpowiedz
@a665321: Najgorsze jest to, że pierwotną ideą podatków była jakaś umowa społeczna, tj. płacisz podatek w zamian za coś co oferuje Ci państwo. Dziś już tego nie ma, płacisz bo musisz bo inaczej kapitan państwo Cię zniszczy, a na co idzie ta kasa to już się nie interesuj.
  • Odpowiedz
@a665321: Zgodzę się że ZUS i zdrowotną trzeba zapłacić bez względu na wszystko, ale podatek dochodowy tak nie działa. Koszty stałe na działalności gospodarczej to jakieś 2k, a nie 5k.
  • Odpowiedz
  • 0
@Worm91: dlatego się nie dziwie że robotnik chce za wbicie gwoździa 200zł, skoro zanim zarobi coś dla siebie to ma koszty stałe 4k niezaleznie od miesiąca
  • Odpowiedz