Wpis z mikrobloga

Mireczki programery, pracował lub pracuje ktoś z was z zagranicznymi osobami/firmami przez zlecenia zamieszczane na elance.com? Jestem ciekawy jak wygląda proces realizacji projektu, a później wypłaty.

1. Dostajecie wytyczne

2. Robicie

3. Wysyłacie

4. Jak wszystko ok, to zapłata, czy może najpierw kasa później projekt.

I teraz najważniejsze

Co otrzymujecie dodatkowo, jakąś fakturę, umowę? Bo nie sądzę żeby to odbywało się tak na 'czarno' bez żadnych zaświadczeń, potwierdzeń.

Co w przypadku jeżeli nie ma się zarejestrowanej działalności? W jaki sposób wtedy się rozliczacie?

Zaznaczę jeszcze raz że chodzi mi o proces jaki się odbywa w przypadku współpracy z zagranicznym klientem.

#webdev #elance #webdesign
  • 10
  • Odpowiedz
@msq: @Nieinterere: Juz kilka razy o tym pisałem :) Nie ma żadnych problemów ani z wypłatami ani z niczym :)

Rozróżnia się dwa sposoby pracy..praca na godziny i z wypłata za zlecenie. Przy Pracy na godziny dostajesz wynagrodzenie co tydzień zgodnie z ilością godzin którą przepracowałeś i które zostały zarejestrowane za pomocą Elance Tracker.

W drugim przypadku płatność nastepuje po zakończeniu zlecenia lub z wypłacana jest transzami lub zgodnie
  • Odpowiedz
@fotexxx: Dzięki co prawda najbardziej zależało mi na odpowiedzi odnośnie rozliczenia.

To jest bardziej na zasadzie umowy czy faktury. Ty wystawiasz oni płacą. Jeżeli jakaś umowa to jest ona między Tobą a Elance, czy Tobą na osobą zlecającą?
  • Odpowiedz