Wpis z mikrobloga

Komes Porter VS Porter Warmiński - który lepszy?

Obadawa wygrały! Każdy jest świetny na swój sposób. Wcześniej piłem ale się w ogóle nie wkminiałem. Polecam każdemu kto lubi ciemne piwa. Każdy ma swój charakter jak cholera. To mi się strasznie podoba. Każdy ma swój styl i specyficzne nuty i mimo wszystko to są portery jak się patrzy.

Bardziej szczegółowo:

Oba dostały złoty medal na europejskim konkursie jeden 2012 drugi 2013

Oba to baltic porter i również tak samo: 9% i 21plato i tyle samo leżakowane.

Porter Warmiński - bardzo smakowity zrównoważony. Nie lubię jak czuję tylko kawę w ciemnym piwie i tu jest ok. Jak miał bym komuś powiedzieć co to typowy baltic porter to na tę chwilę polecił bym warmińskiego właśnie. Jakby porównać to do czegoś bardziej znanego to smak skręca w stronę żywieckiego portera choć żywiecki porter jest mocnejszy aż za gorzki trzeba było się przyzwyczajać. Warmiński jest na serio smakowity i zrównoważony. Jakoś ciągle te dwa stwierdzenia mi chodzą po głowie.

Komes Porter - piję po raz drugi w ogóle ale do piero teraz mogę bardziej ocenić bo wcześniej mniej wnikałem w piwa.

Od razu rzuca się zapach węgla drzewnego / spalenizny ale w pozytywny sposób. Zaskakujące, momemntami czułem nawet palone pestki słonecznikowe, W miarę picia robi się co raz smaczniejszy, karmelowy choć utrzymuje się przypalona nuta. Pomimo wszystko bardziej czuć alkoholowość

Porównanie:

Komes jest bardziej wytrawny a Warmiński bardziej pełny. Bardzo dobry przykład do tego by się dowiedzieć co to jest wytrawność a co pełność piwa, Wystarczy kupić te dwa i posmakować.

Komes mniej "gęsty" mniejsza "czekoladowość", kawa wyczuwalna dopiero w połowie , pod koniec (?) (kopyr mówi że smakuje jak 18/19 plato a nie jak 21 - jak dla mnie to jest bardzo spoko).

Nie stwierdziłem jakiś wad produkcyjnych nie widziałem też takich sygnałów w ocenach testerów.

Warmiński ma jaśniejszą barwę, pod słońce w bordo leci :P

Jak bym miał wybrać jeden to dziś bym wybrał komesa ale jutro nie wiem - każde jest czempionem.

#ocenpiwo #piwo #pijzwykopem #browarfortuna #browarkormoran

@bunny_: @MarekKillerMirek: wołam
Pobierz axismundi - Komes Porter VS Porter Warmiński - który lepszy?


Obadawa wygrały! Każdy...
źródło: comment_3r1aFzBL4kzpe9KIrmJi1whnjjjHytli.jpg
  • 12
@axis_mundi: Tak jak pisałam przy Twoim wcześniejszym poście - obydwa są świetne i wybierać między nimi jest bardzo ciężko, ale bardziej odpowiada mi chyba Komes. Lubię taką moc i wytrawność. Ale przy okazji bardzo się cieszę, że produkujemy w naszym kraju tak genialne piwa.