Wpis z mikrobloga

#powodz Postaram się konkretnie i szybko Wam wyjaśnić akcję bo czasu jest mało.
Jestem strażakiem PSP i OSP. Centralna Polska. Z PSP 3 ludzi siedzi już 3 dzień w terenie. Szykuje się kolejna 3 na zamiankę(a może więcej. Nie wiem, sytuacja jest dynamiczna a "zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia" ;) Jestem następny w kolejce ale nie tracąc czasu pomagam w organizacji pomocy OSP.
Jako OSP mamy już sprzęt, umiejętności i chęć do pomocy nie na "naszym terenie".
Mamy dwa busy (jeden z zaprzyjaźnionej OSP) a do tego przyczepkę z quadem i przyczepkę z lodzią. Generalnie dwa zastępy wyjebiste niczym z klocków lego. Umiejętności też są spore bo ćwiczymy wiele jak i wielu członków to ratownicy medyczni czy strażacy PSP.
Jesteśmy niezależni na 3-4 pełne doby. Mamy namiot, nagrzewnice, lozka, czajniki, wodę, prowiant itd.)
Możemy dowozić worki, ewakuować quadem ile się da zanim wyleje albo łodzią ile się da jak już wyleje...
Ale żeby to wszystko mądrze zrobić to trzeba mądrzejszych głów. I tu Wasza pomoc.
Jak najefektywniej dobrać miejsce pomocy i jej sposób. Są dwie opcje. Albo jechać już na tereny mega zalane tj. klodzko, głuchołazy itd ale juz trochę po czasie, czy przyjechać do np Opola Brzegu czy cos innego i czekać na falę. Wybrać miejsce wysoko usytuowane i nastawić sie na "ratownictwo na gorąco". Nie chcemy się wchodzić w paradę psp czy innym sluzbom. Chcemy im przedstawic propozycje ze obstawimy teren który nie obstawia nikt bo brakuje tam sił i środków. Zachowamy łącznosc i ich wytyczne. Moglibysmy zaczac prace od 22 jutro. Do Wrocławia i Opola mamy 1,5h drogi. Do Kłodzka 3-4.
Pytania konkretne:
-jakie plusy i minusy za jedna i druga opcją
-czy jest jakas mapa online gdzie zalane jest teraz i jakie prognozy na 5h?
- jak beda propozycje gdzie mamy się udać tam trzeba wybrac wysoko umiejscowiony kawalek ziemi na bazę
- dostęp do marketu albo miejsce odbioru pomocy (bo tez mozemy rozdawac)
- czy ktos ma kogos z wladz samorzadu terytorialnego ktory jest w potrzebie lub zaraz bedzie?
- czekam na sugestię
Pisze to przed spaniem bo może akurat wpadnie tu jakis ciekawy pomysl, ktory ułatwi nam pracę. Dziękuję
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach