Wpis z mikrobloga

Czytam wykop w którym pojawił się rower poziomy i zastanawia mnie skoro jest on tak aerodynamiczny, to czemu nie jeździ się na takich na torze? Tam liczy się aerodynamika (słyszałem że te koła bezszprychowe, z 3 ramionami np są cięższe od klasycznych ale bardziej opływowe), kaski kolarzy torowych, wydepilowane nogi itp.

#rower #kolarstwotorowe #rowerpoziomy
  • 10
  • Odpowiedz
@Mhrok: Możesz cisnąć całym ciałem na pedały, leżąc jak byś się nie zaparł to tak nie będziesz pedałował. Nie jestem specem, takie gdybanie :). Może wspólnie dojdziemy :D
  • Odpowiedz
@Kelemele: Podpowiem Ci tylko, że to w rowerze poziomym możesz uzyskać dużo większy nacisk na pedały. Z tego co piszesz wynika, że myślisz, że jest odwrotnie. Wykmiń sam dlaczego trzeba bardzo uważać, żeby sobie kolan tak na poziomce nie rozwalić ;) Podpowiedź: fotel.
  • Odpowiedz
@Mhrok: bo równowagę gorzej się łapie ? :) Jest inny środek ciężkości. Dobra to doszliśmy do wniosku że nie jeżdżą bo to nie ten sport :) może załóżmy ligę rowerów poziomych ;). Gruby hajs na tym będzie, zobaczysz @Mhrok ;)
  • Odpowiedz
@Janusz_Polak: Jest taki szczegol, ze nie da sie na poziomce jechac w peletonie, dodatkowo na torze na bank juz czuc, ze na wiekszym kole ma sie mniejsze opory i lepsza przyczepnosc w bok a tor jednak zakrecowywuje.
  • Odpowiedz